Instagram/emma_caputova/tomas_taraba

Len včera si sa u nás mohla dočítať o úspechu krásnej dcéry našej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá počas víkendu zažiarila na módnej akcii Fashion LIVE! Len 17-ročná Emma svojím vzhľadom rozhodne zaujala a v mnohých médiách sa jej dostalo chvály. No spustila sa aj vlna, ktorú by nikto nečakal…

Poslanec NRSR Tomáš Taraba na svoj facebookový profil pridal fotografiu mladej modelky Čaputovej z móla (ktorá mala na sebe umelecký make-up) s popisom „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.“

Keďže sa verejne netají tým, že jej matka, hlava nášho štátu, mu nie je práve sympatická, možno predpokladať, že si spravil zo stredoškoláčky posmech. To však spôsobilo vlnu, akú zrejme ani sám nečakal.

zdroj: facebook/ Tomáš Taraba

V komentároch sa na jeho osobu spustila paľba kritiky, keďže sa jeho status môže považovať za šikanovanie. Zároveň ľudia súhlasia s názorom, že deti by sa do politiky rozhodne ťahať nemali. K jeho statusu sa na Facebooku vyjadrila aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá jeho konanie označila za politické dno.

zdroj: facebook/ Zuzana Čaputová

Dokonca aj Polícia Slovenskej republiky reagovala a poukázala na to, že v dnešnej dobe je práve toto označované ako forma šikany na internete, s ktorou už dlhé roky bojuje.

Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu. Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek. Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ napísali v statuse.

K poslancovmu komentáru sa vyjadrili aj iné známe tváre

Zuzana Kovačič Hanzelová, novinárka/moderátorka

Že sa politika deje viac na Facebooku ako v parlamente, to sme si nejako zvykli. Ale aby poslanec Taraba atakoval 17 (!)…

Posted by Zuzana Kovacic Hanzelova on Tuesday, October 19, 2021

Vladimíra Marcinková, poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky

Ako sa môže niekto taký ako pán Taraba skrývať za kresťanské hodnoty, a vôbec za nejaké hodnoty. To čo predviedol je nechutné! Emme Čaputovej prajem veľa úspechov a odolnosti voči týmto grobianom.

Posted by Vladimira Marcinkova on Tuesday, October 19, 2021

Jozef Pročko, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky

Tomáš Taraba otec 5 detí, poslanec ktorý sa dostal do parlamentu vďaka Kotlebovi a teraz už má stranu Život, na svojom…

Posted by Jožo Pročko – stránka on Tuesday, October 19, 2021

Oficiálne vyjadrenie tímu Fashion LIVE!

Odsudzujeme verejné ataky poslanca NR SR Tomáša Tarabu (ex ĽSNS) na 17-ročnú dcéru prezidentky Zuzany Čaputovej. Emma Čaputová prešla pred podujatím Fashion LIVE! castingom a nebola nijakým spôsobom protežovaná. Svojej úlohy modelky sa zhostila profesionálne a prispela k vysokému umeleckému zážitku tohto podujatia. Rovnako odmietame urážlivé poznámky k jej vzhľadu a umeleckému make-upu. Za podujatím Fashion LIVE! stojí tím etablovaných odborníkov z oblasti vlasového stylingu a vizážistiky, ktorých práca reflektuje vizuálnu predstavu samotných dizajnérov. Považujeme za absolútne neprijateľné, že poslanec Taraba verejne ponížil prezidentkinu dcéru a vyzývame ho, aby sa verejne ospravedlnil.“

Aj poslanec Taraba sa následne vyjadril

Poslanec sa na svojom facebookovom profile vyjadril k jeho predchádzajúcemu statusu, kde zverejnil fotku dcéry Zuzany Čaputovej.

Ja som napísal, že máme na Slovensku novú modelku a to je všetko, čo som napísal. Teraz vidíme, akú absolútnu virtuálnu realitu si dovolia médiá do toho príbehu celého vložiť. Môžem iba toľko, že považujem to za nič iné, ako za obyčajnú šikanu voči svojej osobe, lebo ja som nenapísal nič iné ako túto jednu vetu.

To, že pani prezidentka vetu, že jej dcéru považujem za nádejnú modelku, že to ona považuje za nejaké dno, tak ja si myslím, že neviem či to bude takisto hodnotiť aj s odstupom času, ale nerozumiem takémuto vyjadreniu,“ povedal sa vo svojom videu Taraba.

Posted by Tomáš Taraba on Tuesday, October 19, 2021

Neskôr vo svojom príspevku na FB napísal, že ide len o mediálnu fikciu a podobný komentár na svojho syna by považoval za pozitívny bez akejkoľvek skrytej irónie.

Aký máš na to názor ty?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News