pinterest.com

Každoročne sa opakuje tá istá a už dlho známa situácia. V januári je posilňovňa plná a ty len zúfalo počítaš minúty, kým sa dostaneš aspoň k jednému stroju. O dva/tri týždne na to sú však ľudia, ktorých si videla v potiť sa vo fitness centre nevedno, kde a po novoročných predsavzatiach sa akoby zľahla zem.

Motivácia nerastie niekde na rohu a nemôžeš si jej natrhať plný košík, aby si ju mala vždy. Motiváciu máme len na začiatku, keď si ešte možno niekedy naivne myslíme, že výsledky prídu takmer okamžite. 

large (4) foto: pinterest.com

Dnes ti však chcem povedať, že to už nie je len o motivácii. Ak stále pokračuješ, sama to dobre vieš a držím ti palce aj naďalej. Tá moja motivácia momentálne prichádza väčšinou vtedy, keď vidím zmeny na svojom tele. Alebo keď mi ľudia hovoria, že som schudla, že sa mi zmenila postava. (Áno! Motivačné obrázky síce hovoria, že po 2 týždňoch to začneš cítiť, po 4 týždňoch vidieť, po 8 týždňoch to začne vidieť tvoja rodina a priatelia a až po 12 týždňoch svet. LENŽE MNE TO HOVORIA CUDZÍ ĽUDIA UŽ TERAZ! A to na sebe pracujem len 7 týždňov!)

No často príde akýsi útlm a ja neviem, či si nechcem predsa len objednať tú pizzu, kúpiť si vedierko zmrzliny alebo si ísť po tú kuraciu bagetu z bufetu. Pozerám sa do zrkadla deň čo deň a zdá sa mi, že sa nič nezmenilo. Hovorievala som si, že váha nie je dôležitá. Lenže keď vidím, že sa dva týždne ručička ani len nepohla, pochytí ma „depka“. Vtedy mi nepomôže, že mi všetci hovoria, že som schudla.

2c05a94263014d5c1633282a8929c8d4 foto: pinterest.com

Určite aj ty vieš, že sama na sebe často výsledky nevidíš. Každý deň sa pozeráš do zrkadla a myslíš si, že si rovnaká lebo tie pomalé zmeny ti utekajú pred očami. Ver mi však, že tvoje malé kroky stále prinášajú malé výsledky. A tie sa časom nazbierajú. Aj ja sa zvyknem niekedy desaťkrát denne pýtať mojej mamy alebo priateľa: A naozaj som schudla? Prečo mi to ľudia vravia, keď ja to na sebe nevidím? No napriek tým malým výkyvom nálady a „depke“ som na svojej ceste aj vo februári. Preto pre teba pomenujem, čo ma stále drží v hre, keďže motivácia to vždy nie je.

Je to disciplína. Vždy, keď stratíš motiváciu ísť vpred, spomeň si, prečo si začala. Určite nechceš všetku tú drinu len tak hodiť za hlavu. Ak chceš, podeľ sa s nami o to, čo drží na tvojej ceste teba 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness