Leto,more, oddych. To všetko patrí k letu. No jednou z neoddeliteľných súčastí je aj festival. Ideš na festival, celá vysmiata, plná očakávaní no nie vždy všetko výjde na stopercent. Bola som na festivale hip-hopovej scény, chystám sa na taký ten typický hipsterský a dokonca aj reggae festival, a musím povedať, že ten hiphopový ma veľa naučil. Nás naučil. Idete aj vy? Tak šup sledovať, sharovať tieto rady.

  1. Náladička

Treba prísť usmiaty, s partiou, s ktorou ti je fajn. Žiadni hejteri, lenivci, ani smutné tváre v kruhu kamarátov. Treba byť s ľuďmi, ktorých máš úprimne rád. Zdielať s nimi pohodu, hudbu a nejaké to pivko je najkrajší pocit na svete. Najmä na festivale, na ktorý sa tešíš celé upršané jesenné večeri.

  1. Plán

Jednou z dôležitých vecí je mať plán. Isteže nie prekombinovaný. Ale taký jednoduchý, aby aj na spontánnosť bolo miesto. Stagov je veľa, času primálo, treba to mať vopred premyslené. Spontánnosť je najkrajšia činnosť no miniplánik v hlave treba vymyslieť

  1. Ochrana

Ochrana pred teplom, pred pohlavnými chorobami, aj pred dehydratáciou je dôležitá. Treba na všetky tri myslieť a byť ostražitým.

  1. Alkohol

Dávaj si pozor aj na alkohol. Teplo, množstvo ľudí- teplo zväčšujúcich môže prispieť k tomu, že aj málo šotov bude mať veľký účinok. Miera je dôležitá, predsalen si chcete pamätať, kto a kedy vystupoval a vychutnať si vibe s čistým vedomím.

  1. Oblečenie

Nedávno museli veľmi veľa festivalov evakuovať kvôli počasiu. Treba sa pripraviť fyzicky aj psychicky. Skladací dáždnik, poprípade pršiplášť a mikina v zálohe sú tá správna festivalová cesta.

  1. Telefón

Treba ho mať vždy pri sebe a so sebou, keby sa ti náhodou stratili kamaráti. Aj keď niekedy je aj fajn zostať sám a zoznámiť sa s novými ľuďmi s podobným hudobným vkusom. Hudba zbližuje a to aj festivaly. Tak do toho.

Takéto festivaly sú jednou z top akcií, aké človek v lete môže zažiť. Treba sa usmievať k ucha k uchu a udržiavať si pozitívum vo svojom vákuu. Najkrajší pocit je užívať si tú festivalovú voľnosť, ktorá vibruje celým areálom. Užiť si ten flow, to je festival snov. A tak ďalej. Krásne leto 🙂

foto: Danilo Lewis

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife