Prežívaš momentálne jedno z najkrajších období ženy, a teda nosíš pod srdcom bábätko? Tehotenstvo si mnohé ženy užívajú plnými dúškami (odhliadnuc od nevoľností) a bola by škoda, ak by si si týchto 9 mesiacov žiadnym spôsobom neuchovala. 

V súčasnosti existuje viac možností, než mali naše mamy či staré mamy, ktoré sa museli uspokojiť možno s jednou fotografiou. Budúce mamičky si chcú svoje tehotenstvo zdokumentovať a vyberajú si pritom rôzne možnosti. Rozhodli sme sa zopár najčastejších a najobľúbenejších aj predstaviť. Môžeš sa rozhodnúť, ktorý spôsob ti bude vyhovovať najviac.

Tehotenský denník

Tvoje myšlienky, pocity a nálady sa každým týždňom budú meniť. Ideálny spôsob, ako si ich uchovať, je písanie denníka. Urob si z toho svoju rutinu, priprav si k písaniu obľúbené jedlo alebo nápoj a píš všetko, čo ti napadne a čo sa ti preháňa hlavou. Nepremýšľaj príliš nad tým, čo píšeš, jednoducho zo seba dostaň všetko von.

Môžeš si to písať len tak do obyčajného zošita alebo aj do mobilu čo počítača. Existujú však aj rôzne tehotenské denníky, ktoré si môžeš kúpiť. Väčšinou sú rozdelené po týždňoch a môžeš si tam zapísať všetko dôležité.

Ako si vyrobiť tehotenský denník aj doma

Ak si kreatívna duša, tehotenský denník si môžeš vyrobiť aj doma. Budeš na to potrebovať len zápisník, farebné perá, fixky, zvýrazňovače, nálepky a fotky. Vznikne z toho unikátne dielo, ktoré pre teba bude mať ešte aj pridanú hodnotu.

Tehotenské fotenie

Ďalším spôsobom zdokumentovania tehotenstva je fotenie. Ženské telo je zázračné a je krásne sledovať ten progres, ako sa tvoje bruško bude postupom týždňov a mesiacov meniť. Ideálne je, ak sa odfotíš v rovnakom oblečení a v rovnakej póze napríklad každý mesiac a následne z toho urobíš koláž, kde bude celú transformáciu pekne vidieť.

Tehotenské video

Okrem fotiek si môžeš nahrať aj video. Každý mesiac si nahraj pár sekúnd svoje bruško a následne to zostriháš do jedného videa, ktoré bude peknou spomienkou na celé tehotenské obdobie.

Ktorý spôsob uchovania spomienok na tehotenstvo sa ti pozdáva najviac? Môžeš si vyskúšať rovno aj všetky naraz. 🙂 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.