Vernosť a sociálne siete

Viacerí z nás mohli zo svojho okolia počuť výroky, že dnešné vzťahy nie sú také ako kedysi. Ľudia spolu čoraz menej komunikujú a osobný kontakt nahrádzajú emotikony v chatoch. Čo však taká vernosť? Dokáže sa táto silná hodnota udržať v partnerstve napriek technologickým pokrokom a online priestoru? Vzťahový expert PhDr. Marek Horňanský poskytol pre Odzadu rozhovor.

Vernosť vo vzťahu predstavuje základný kameň jeho stability a intímnosti. Vo svete rýchlych zmien a neustáleho pokušenia môže byť však považovaná za výzvu. Veľkým lákadlom sú podľa niekoho aj sociálne siete, no je to naozaj tak a dokážu sociálne siete ovplyvniť lojalitu nášho partnera?

Vzťahy nie sú to, čo kedysi

Podľa odborníka dochádza k zmene medziľudských vzťahov. Zaľúbenci spolu napríklad tráviac čoraz menej času, pretože sa potrebujú venovať osobnému rozvoju, či deťom.

„Partner je neraz na treťom alebo štvrtom mieste. Tie vzťahy už bohužiaľ nie sú také pevné ako kedysi, keď súdržnosť bola neraz otázkou prežitia, či miesta v spoločnosti,“ vysvetlil Horňanský.

Majú na tom zásluhu aj sociálne siete?

Je skvelé, ak sa chcú ľudia podeliť so svojimi zážitkami a emóciami, ale podľa vzťahového experta sa celý náš život odohráva pred verejnosťou. Človek sa často prezentuje tým, čo robil počas celého dňa alebo aký má nový účes. Dokáže sa tak porovnávať s ďalšími osobami či celebritami.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating