Tak veľmi túžiš po láske a šťastí, ktoré vidíš u svojich kamarátok, no nejak sa ti nedarí. Stále hľadáš toho pravého, no zatiaľ si natrafila iba na samé omyly. Začínaš nenávidieť romantické filmy a pritom každý večer v hlave fantazíruješ o tom, aký by mohol byť ten, ktorý si ukradne svoje srdce. Ale on stále nechodí. 

Ako je možné, že všetci okolo teba chodia ruka v ruke, no ty si sama? Máš nešťastie? Smolu? Si škaredá či zlá povaha? Začínaš už pochybovať aj sama o sebe, i keď si doteraz tomu neverila. Už toľkokrát si počula vetu Veď počkaj, ten pravý na teba niekde čaká“. Vraj ťa to malo upokojiť, no práve naopak, ešte viac si sa začala zamýšľať nad tým, ako si niekoho uloviť.

Ale prečo? Aby sa na teba nepozeralo tvoje okolie ľútostivo? Alebo preto, že si na vzťah naozaj pripravená a túžiš svoj život s niekým úprimne zdieľať?

Veľakrát totiž chceme veci, na ktoré ešte naozaj nie je ten správny čas na to, aby sa pri nás objavili. Dobre vieme, aké to je zaspávať sama, veriť v lásku a snívať o tom, že sa princ na bielom koni raz naozaj objaví. A pritom mať nenaplnenú dušu, ktorá by si priala, aby ju niekto objal.

Nedokážeme mávnuť čarovným prútikom a zoslať ti pána Božského. Jediné, čo ti môžeme dať, je len jedna rada. Pretože na žiadnej inej vôbec nezáleží. Vieš, o čom je? Aby si s tým všetkým prestala. Ver, že je to oveľa ľahšie, než sa zdá. Pretože kto tlačí na pílu, …

Pripadá ti to ako klišé? Pochopíš, až keď to sama zažiješ. Ono to už takto na tomto svete funguje s množstvom vecí. Všetky prídu v správny čas, aj keď sa nám to bude zdať úplne nečakané. A možno si povieš, že priam nesprávne nečasované. Až keď sa jedného dňa obzrieš späť, všetko ti to zrazu dá zmysel.

Nestrácaj svoj drahocenný čas tým, že len budeš hľadať, že budeš randiť s každým, len aby si to skúšala. Kašli na to, aby si sa trápila pre niekoho, koho ešte nepoznáš. Venuj sa sebe, svojmu životu, práci, priateľom, rodine, koníčkom a rob všetko preto, aby si bola šťastná TY. Až potom si k sebe prilákaš niekoho, s kým sa o to šťastie budeš môcť podeliť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.