unsplash.com

Čo si myslíš sama o sebe, je dôležitejšie, než to čo si myslia ostatní o tebe.

Týmto článkom by som chcela nadviazať na predošlý.  Chcela by som sa prihovoriť ľudom, ktorí trpia nedostatkom sebavedomia, ktorí sa sami pred sebou zhadzujú a ktorí si ubližujú len tým, že si v hlave prehrávajú správanie ľudí, ktorí im ublížili.

Jedna známa mi raz povedala, že keď má zlý deň, keď ju niečo trápi alebo keď jej niekto ublíži, zoberie papier a píše. Píše všetko čo ju len napadne. Slová, ktoré sa jej spájajú so situáciami s ľuďmi, ktorí jej ublížili a keď sa zo všetkého vypíše, tak ten papier jednoducho spáli. Áno, viem, spálenie papiera tvoje problémy nevyrieši, ale ten pocit, že si to nechala ísť a snažíš sa na tvoje problémy pozerať viac realisticky.

zdroj: unsplash.com

Uvedomíš si, že ľudia, ktorí ťa odcudzujú a nepodporujú vo veciach, ktoré robíš alebo v snoch, ktoré chceš dosiahnúť pre teba jednoducho dobrí nie sú. Bez ohľadu na to, ako veľmi ich máš rada, musíš ich nechať odísť. Prečo si myslíme, že keď odídu, tak bez nich to už nebude ono? Veď predsa musíme ísť ďalej.

To je život. Udeľuje nám rôzne lekcie, zažívame situácie, ktoré nám nemusia byť ani zďaleka príjemné, ale my s tým musím bojovať. Aj keď vás to zloží na kolená, tak treba vstať poučiť sa  ísť ďalej. A to sa týka všetkého, či už je to rozchod áno, možno je ťažké predstaviť si život bez človeka, ktorý bol vašou bútľavou vŕbou, priateľom, ochrancom a najlepším kamarátom. Ale jednoducho bolo niečo zle a muselo to skončiť. Tak prečo dávať čiarku tam, kde osud dal bodku?!

Nikdy nerobte nič na silu. Či už sa to týka osobnej alebo pracovnej sféry. Nedovoľte ľudom, aby vás súdili podľa zovňajšku, nedovoľte ,aby vás niekto ponižoval, alebo aby o vás niekto pochyboval. Naopak, dovoľte im, aby vás spoznali, ukážte im svoje dobré aj zlé stránky, buďte ohľaduplní a chápaví a hlavne počúvajte.

BUĎTE TOU NAJLEPŠOU VERZIOU SAMÉHO SEBA.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating