unsplash.com

Niekedy, keď veci v našom živote nejdú podľa plánu, strácame zem pod nohami. Snažíme sa zistiť, ako zapadnúť, ako sa dostať na vrchol, ako sa zlepšiť, získať si niekoho alebo niečo.

Keď nás okolnosti privedú do krajných situácií, sme schopné posunúť svoje hranice. Niekedy v pozitívnom zmysle, inokedy naopak v tom negatívnom. V prvom prípade je to skvelé, posúvanie sa vpred, dosahovanie osobných cieľov, sila sebazaprenia a kladná motivácia ti pomôžu dosiahnuť to, po čom tvoje srdce túži. Problém ale nastane, keď sa snažíš pretvoriť samú seba v to čo nie si, len preto, aby si dosiahla niečo zdanlivé, čo nemusí byť pravdivé.

unsplash.com

Viem, aké je dnes ľahké sledovať životy mnohých ľudí, ktoré sa môžu zdať dokonalé a úžasné. Viem, že fotky perfektne zladené a  s úsmevom na tvári môžu vyvolávať ilúziu spokojného života. Viem, že v dnešnej dobe na teba z každej strany číhajú odkazy, ako je potrebné, myslieť len a len na seba. A viem aj to, že si sa už veľakrát popálila a sklamala. Možno si si sľúbila, že už k ľuďom dobrá viac nebudeš. Že sa ti to aj tak neoplatí. . . Ver, že dobro sa dobrom opláca 🙂 Aj keď nie hneď, ale keď sa na to pozrieš s odstupom času, budeš vďačná za to, ako si konala.

pexels.com

Raz za čas ti tvoj svet nabúra niekto, kto ťa prinúti pochybovať nad tým, kto vlastne si. Doženie ťa do situácií, kedy samú seba nespoznávaš a si ochotná správať sa spôsobom, ktorý si pred tým na iných nechápala. Privedie ťa na okraj a vyskúša tvoje hranice. Vtedy ostaň sama sebou. Nemeň sa v niekoho, kým nie si, len aby si vyhovela niekomu, kto za to nestojí.  Vyber si ľudí, ktorí môžu ovplyvňovať tvoj život a vyberaj ich poctivo a precízne. Či už je to priateľ alebo kamarátka, nedovoľ, aby z teba urobili horšieho človeka. Nedovoľ nikomu, kto ťa (aj keď neúmyselne) vedie zlým smerom, zabudnúť na seba samú. Ostaň si verná, sebe a svojím hodnotám.

Buď s niekým , kto podporuje to kým v skutočnosti si.

Buď niekým, kto sa nemusí za nič skrývať.

Buď si verná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife