Photo by Jens Kreuter on Unsplash

Leto je v plnom prúde a čochvíľa začne aj hlavná opaľovacia sezóna. Každá žena totiž túži po krásnej, slnkom pobozkanej pokožke. Užívať si slnečné lúče je však v poriadku iba dovtedy, ak dobre vieš, ako sa o seba pri opaľovaní postarať. Otestuj svoje vedomosti v našom rýchlom kvíze a zisti, ako na tom si. 

Kedy je správny čas natrieť sa opaľovacím krémom? 


Správne! Nesprávne!

Opaľovací krém sa musí do pokožky poriadne vstrebať, aby si plnil svoju úlohu.

V akom čase by si sa mala vyhnúť priamemu slnku?

Správne! Nesprávne!

Slnečné lúče medzi 10. a 14. hodinou sú najsilnejšie.

Čo vyjadruje skratka SPF na opaľovacích produktoch?

Správne! Nesprávne!

SPF označuje pomer času, za ktorý sa tvoja pokožka začne v dôsledku slnečného žiarenia červenať s použitím a bez použitia akéhokoľvek ochranného krému.

Na kúpalisku stráviš 6 hodín. Koľkokrát by si sa za ten čas mala natrieť?

Photo by Drew Dau on Unsplash & Oriflame
Správne! Nesprávne!

V priemere sa stačí natrieť každé 2 hodiny. Silu opaľovacieho krému zoslabuje dlhý pobyt vo vode, nadmerné potenie, či otieranie o osušku.

Opaľovací krém by mal:

Správne! Nesprávne!

Systém širokospektrálnych filtrov poskytuje vysoký ochranný faktor vďaka mikropigmentom, ktoré odrážajú UVA/UVB lúče od povrchu pokožky. Technológiu Multi-Rays so širokým spektrom UV filtrov a vitamínom E obsahuje rada opaľovacích produktov Sun 360 od Oriflame.

Je pravda, že sa dá spáliť, aj keď je vonku pod mrakom a chladnejšie?

Správne! Nesprávne!

Až 80 % UV lúčov prechádza mrakmi. Ak sa v takom počasí nechceš natierať krémom, zvoľ suchý opaľovací sprej na telo a tvár Sun 360 SPF 50 od Oriflame s ľahučkou suchou textúrou.

Aký vitamín sa nám vďaka slnku tvorí v tele?


Správne! Nesprávne!

Vitamín D je dôležitý ako prevencia proti rôznym chorobám, je významný pre zdravé starnutie aj kosti. 10-15 minút denne na slnku ti stačí na to, aby sa v tele vytvoril.

Ako si najúčinnejšie ochrániš pred spálením tvár?

Oriflame & Photo by Angelo Pantazis on Unsplash
Správne! Nesprávne!

Na ochranu tváre netreba zabúdať. Ak sa nenatrieš krémom, riskuješ spálenie, ktoré môže viesť k opuchu dutín či úpalu. Odporúčame siahnúť po SPF 50.

Čo by opaľovací krém nemal obsahovať?

Správne! Nesprávne!

SLS sa často vyskytuje v kozmetickom priemysle, no ide o zdraviu škodlivú prísadu.

Ako sa o pokožku postarať po opaľovaní?

Správne! Nesprávne!

Použitím produktu určeného na starostlivosť po opaľovaní pokožke vrátiš stratenú hydratáciu, upokojíš ju, ochladíš a urýchliš jej regeneráciu.

Aký ochranný krém potrebujú deti?

Správne! Nesprávne!

Detská pokožka je zraniteľnejšia a u veľmi malých detí ešte nie je úplne vyvinutá jej ochranná kapacita. Potrebujú preto najlepšiu ochranu.

Ako si treba pred slnkom ochrániť pokožku pier?

Photo by Vitor Castro from Pexels & Oriflame
Správne! Nesprávne!

Ochranná tyčinka je ideálna na jemnejšie časti tela, ako tvár a pery. Napríklad tyčinka Sun 360 SPF 30 od Oriflame obsahuje technológiu Multi-Rays, ktorá zabezpečuje ochranu pred škodlivým žiarením a vitamín E, a zmes morušky a severskej bavlny pomáha chrániť pokožku pred vysúšaním.

Ochráni ma pred slnkom aj môj vlastný pigmet? Keď som snedá, opaľovací krém nemusím používať.

Správne! Nesprávne!

Áno, tmavšia pleť nie je tak zraniteľná UV lúčmi ako svetlá pokožka, ale UVA nerobí rozdiely a tak isto spôsobuje predčasné starnutie kože, pigmentové škvrny a melanómy aj tmavej pokožke.

OPAĽOVACIA SEZÓNA JE TU! Ak nezvládneš tento test, slnku sa vyhni!
ČO VŠETKO VIEŠ O OPAĽOVANÍ?
Podľa tvojich odpovedí je zrejmé, že sa v tejto problematike nevyznáš. Ver, že je potrebné poznať všetky riziká, ktoré nám pobytom na slnku hrozia, a aj to, ako sa pred ním správne chrániť. Špeciálne produkty na opaľovanie nie sú na trhu iba náhodou. Chráň sa nimi!
ČO VŠETKO VIEŠ O OPAĽOVANÍ?
Tvoje vedomosti o opaľovaní a ochrane pokožky sú úplne priemerné. Je skvelé, že poznáš základy, vďaka ktorým sa chrániš, no je potrebné doplniť si vedomosti o rôzne zaujímavosti. Snáď ti k tomu pomohol aj tento test!
ČO VŠETKO VIEŠ O OPAĽOVANÍ?
Wau! Tvoje vedomosti sú lepšie ako u väčšiny ľudí. Vyzerá to tak, že ochrana tvojej pokožky pre teba niečo znamená a uvedomuješ si, že slnko nám neprinesie iba pekné opálenie, ale môže nám aj uškodiť. Dodržuj zásady, stav na účinné produkty a hurá užiť si leto!

Kvalitné a účinné produkty na opaľovanie, ktoré ťa ochránia pred slnkom ponúka Oriflame.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty