unsplash.com

Niekedy je ťažké rozhodovať sa.

Vždy som si myslela, že keď sa budem vydávať budem mať všetko pod kontrolou ja, ako nevesta. Každá z nás to pozná. Miliónkrát si predstavujeme náš svadobný deň, ktorý je v podstate o nás a pre nás. Krásne biele šaty, zdobená torta, zvyky a manželský sľub. Dnes, keď na tieto milé starosti prišiel čas. Začínam chápať ako veľmi som sa mýlila. Svadba nie je len o neveste, ale o celej rodine. Každý člen má nejaké predstavy, ako by mal svadobný deň, ktorý sa organizuje vyzerať.  V niektorých momentoch sa spojenie “moja svadba“ mení na „svadba mojej rodiny“. V rozhodujúcich momentoch nemám čas rozhodnúť sa podľa seba. Ba naopak, mám pocit, že sú mi nepriamo posúvané predstavy iných, ktoré sa snažím brať na vedomie tak veľmi ako sa to len dá.

zdroj: unsplash.com

Až neskôr som si uvedomila, že čo slovo svadba v mojom preklade znamená. Nie je to o svadobnej výzdobe, o svadobnej kapele či svadobných daroch. Svadba je o mne a o láske môjho života. O nádeji, viere a nekonečnej láske. Je oslavou lásky, ktorú k sebe cítime. Je sľubom, že vždy budeme stáť bok po boku, každý jeden deň po celý náš život. Nezastavíme sa pred prekážkou, ktorú nám manželstvo do cesty prinesie, ale pôjdeme vpred a budeme pokračovať až kým všetky tie prekážky nezdoláme. Svadbou sa začína jedno veľké dobrodružstvo, ktoré nikdy neskončí tak ako neskončí láska, ktorú cítime.

Svadba je oslavou našej výnimočnej lásky, pretože takou láskou milujeme.

zdroj: unsplash.com

A hoci tvrdím, že svadba nie je o všetkých tých drobnostiach, viem že samu seba neoklamem. Lebo niet nevesty, ktorá by sa na svadobné prípravy netešila. Všetky ženy sme rovnaké, chceme mať veci pod kontrolou, no treba si uvedomiť, že niekedy to nejde za každú cenu. Základne pravidlo však je „nechať si poradiť a rešpektovať názory iných“.

P.S.: Svadobné šaty budú plne v mojej kompetencií.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife