pexels.com/sk-sk/@visoesdomundo

Zrazu to už nie je také, aké to bolo. Tvoje pocity sa zmenili, a ty ani nevieš prečo a ako, keď ešte pred mesiacom si bola zamilovaná až po uši. Nevonia ti zrazu jeho parfum, vadí ti jeho hlas, máš nervy na jeho skomolené otázky, keď sa ťa dotkne alebo ti proste vadí on celý. Touto témou sa zaoberal aj chemik Peter Szolcsányi v podcaste jauuu, PS: to bolelo

Partnerský život a vzťahy sú tak komplikovanou témou, že niekedy ani vedci nedokážu vysvetliť, čo sa deje. Ak si v dlhodobom vzťahu je úplne normálne, že časom to nie je tak vášnivé a úžasne ako na začiatku. Môžu za to známe ružové okuliare, ktoré môžu za to, že partnera vidíš v skreslených ideáloch. Reálny a čistý pohľad získame asi až po polroku vzťahu a spolužitia, kedy začne prejavovať všetky svoje prirodzené vlastnosti.

Prečo sa ti teda partner po určitom čase prestal páčiť?

Na túto tému chémie medzi dvomi ľuďmi diskutovali v podcaste „inžinierok lásky“, Petry Polnišovej a Evy Evelyn Kramerovej, ktoré pozvali ako hosťa chemika Petra Szolcsányiho. Ten vysvetľoval dôvody, prečo ti partner zrazu nevonia. Podľa chemika to môže byť zapríčinené rôznymi hormonálnymi zmenami napríklad tehotenstvom, hormonálnou liečbou, zmenou životného štýlu teba alebo partnera. Celú epizódu si môžeš vypočuť TU.

Táto vôňa je základným pudom, podľa ktorého si svoju polovičku vyberá väčšina žien a mužov. Nemyslíme však priamo vôňu parfumu (aj keď aj ten sa zíde). Ak sa stane, že muž ti prestane voňať je možné, že ti v budúcnosti na ňom bude vadiť oveľa viac vecí.

Je oveľa lepšie odísť z kratšej cesty ako sa trápiť dlho pre človeka, ktorý nie je pre teba tým pravým (a v závere možno ani ty pre neho).

Zdroj vyjadrenia chemika: Spotify.com/jauuu,pstobolelo

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating