Odborníčka radí: 5 krokov, ako si udržať opálenie aj v chladných mesiacoch
Beauty3. Dostatočný pitný režim
Samozrejme, hydratáciu treba podporiť aj zvnútra, a to nielen kvôli opáleniu, ale v záujme celkovej kondície pokožky – jej výživy a regenerácie.
„Voda pomáha udržiavať pružnosť pokožky a predchádza dehydratácii, ktorá môže spôsobiť predčasný ústup opálenia. Pokožku udrží sviežu, zabráni jej vysúšaniu a šúpaniu,“ pripomína odborníčka. V horúčavách podľa jej slov treba piť denne aspoň dva litre tekutín. Keď sa ochladí, aspoň liter a pol.
4. Doplň betakarotén a vitamíny
Dôležité je aj to, čo dáš svojej koži „jesť“. Betakarotén je prírodný pigment s dvojitou silou. Podporuje prirodzené opálenie a zároveň chráni pokožku pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia. Zvýšenie jeho príjmu, napríklad cez potraviny, ako mrkva, sladké zemiaky, špenát alebo marhule, dokáže predĺžiť zdravý tón pokožky. Nezabudni ani na vitamínovú dávku zvonka.
„Arganový olej, známy ako ‚tekuté marocké zlato‘, obsahuje vitamíny A, D, E a F, ktoré podporujú mladistvý vzhľad pleti a hĺbkovo ju vyživujú,“ dodáva Andrea Janitor.
5. Pozor na horúcu vaňu, chlór a slnko
Posledným a zároveň kľúčovým pravidlom je vhodná prevencia. Mysli na to, čo pokožke najviac škodí.
„Horúce kúpele, dlhé sprchovanie a rovnako aj chlór v bazénoch pokožku vysušuje a urýchľuje blednutie opálenia. Po plávaní sa umyte, dajte prednosť kratším a vlažným sprchám, a naneste hydratačný krém,“ uzatvára odborníčka.
Nezabudni, že k vode alebo na výlet sa treba vybrať zásadne s opaľovacím krémom s ochranným UV filtrom. A to aj v jesenných a zimných mesiacoch. TENTO v našom malom prieskume obstál najlepšie.
Zdroj: Tlačová správa, odborníčka na prírodnú kozmetiku z MARK face and body Andrea Janitor