očami muža

Minulý týždeň sme ti priniesli prvý článok z našej novej rubriky Očami muža s Mattym. Už vieš, že ti poskytneme jedinečnú príležitosť nahliadnuť za oponu mužského vnímania. Tentokrát nám Matty prezradil, kedy muži najviac klamú a čo by si v žiadnom prípade nemala robiť na prvom rande.

Či už si to priznáš alebo nie, mužské vnímanie je pre nás ženy tak trochu záhada. A málokto má rád nevyriešené záhady. Avšak, my máme to privilégium a dávame ho aj tebe – vidieť veci aj z mužského uhla pohľadu.

Ak si nezachytila prvú časť našej novej rubriky, Očami muža s Mattym, mala by si to čím skôr napraviť. Matty nám totiž predostrel mužský názor na primitívne pískanie na ženy.

Tentokrát nám dovolil nahliadnuť do útrob mužskej mysle v téme prvého rande. Tých krásnych romantických začiatkov plných vášne, kedy ale … TOTO by si podľa Mattyho NIKDY nemala robiť na prvom rande. Prečo? Dozvieš sa.

Očami muža: Toto určite nerob na prvom rande!

Všetko ide skvelo, iskrí to medzi vami, a keď ste blízko seba, akoby medzi vami horelo slnko v menšom vydaní. Vidíte a cítite, že vás chce. Neviete ako a z úvah, ako skvelo plynie večer, začujete o niekoľko hodín tú otázku: Kde mám svoje nohavice?

Ak je žena ochotná mať s*x na prvom rande, pre veľa z nás jej hodnota automaticky klesá. Ak to bolo také jednoduché pre mňa, muselo to byť jednoduché aj pre všetkých ostatných predo mnou. Vnímame to ako nakupovanie v sekáči. Možno nájdeme niečo skvelé, ale väčšinou si len prinesieme domov niečo, čo už malo príliš veľa majiteľov.

Milenci
zdroj: Pexels/Ольга Солодилова

A vtedy prichádza tá otázka, koľko ich bolo? Spomínam si, keď mi moja veľmi dávna známosť sama od seba povedala, že som jej dvadsiaty druhý. Ona možno verila, že pozdvihuje svoje skúsenosti, ale čo som videl ja? Dve futbalové jedenástky, ako sa mi rozcvičujú v spálni a ukazujú na mňa prstom. Teraz si konečne na rade ty!

Viem, že je to šialené! Lenže nad argumentom, že to bolo predo mnou a treba riešiť to, čo je, sa ja, a pravdepodobne dosť veľká časť mužov, iba pousmeje. Aj súd pri ukladaní trestu berie predsa do úvahy minulosť a na základe toho chce spoznať osobnosť človeka, o ktorom rozhoduje.

Toto teritórium už bolo dobyté

Pre nás je bežné, že keď vidíme, ako okolo nás prechádza žena z minulosti so svojím novým frajerom, najbližšie stojacemu kamošovi pošepkáme, že toto teritórium už bolo dobyté. A obaja sa potom sprisahanecky chechtáme. Nie je to pekné, ale tak to jednoducho funguje.

Aj z psychologického hľadiska, ak vás musíme dobýjať, usilovať sa, viac si to potom vážime. Sme k vám viac pripútaní. Počas kríz sa nám ťažšie opúšťa ženu, kvôli ktorej z nás vykvapkalo toľko úsilia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife