Na to, ako kedysi muži dvorili ženám, aby si získali ich srdce, sa už môžeš pozerať iba v romantických filmoch. Doba sa mení a okrem technológií a iných posunov je zmena aj v tom, ako vnímame a hľadáme vzťahy. Už si nemusíš brať chlapa zo svojej dediny, vďaka online aplikáciám máš otvorený celý svet. Problém však prichádza vo chvíli, keď sa so svojím nápadníkom „z telefónu“ ideš stretnúť prvýkrát naživo.

Nikdy totiž nevieš, či si budete aj v reálnom živote tak rozumieť, či vôbec bude vyzerať tak, ako na fotkách, a či si naozaj hľadá vážny vzťah alebo len vodí ženy za nos. Och, samozrejme, nesmieme zabudnúť na obľúbenú vetu nášho okolia, ktorú vyslovia vždy, keď sa priznáš, že sa stretneš s niekým z internetu: A čo keď je to nejaký vrah alebo úchyl? Neboj, šanca je malá.

Aj napriek tomu by si sa mala držať niekoľkých pravidiel, ktoré ťa ochránia v prípade, že to neprebehne tak, ako by si chcela. 

1. Stretávaj sa s nápadníkmi iba na verejnosti

Nikdy sa nenechaj presvedčiť na to, že sa stretnete niekde v súkromí, u teba alebo u neho doma, či niekde ďaleko od ľudí. Nemusíš mať predstavy ako z nejakých hororových filmov, ale istota je istota.

2. Neprezrádzaj mu svoje bydlisko

Súhlas s tým, že sa uvidíte až na dohodnutom mieste, nech ťa nevyzdvihuje doma a nemusí ťa hneď po prvom stretnutí ani odprevádzať. Naozaj nechceš, aby vedel tvoju adresu niekto, kto ťa môže v budúcnosti otravovať.

3. Svoje telefónne číslo si zatiaľ tiež nechaj pre seba

Ak nechceš, aby ťa otravoval nekonečnými telefonátmi či správami, potom mu nedávaj svoje číslo. Na to, aby ťa kontaktoval má online aplikácie, ktoré fungovali aj doteraz.

4. Zisti si o ňom čo najviac už vopred

Zapoj svoje vyšetrovacie schopnosti a vyhľadaj si o ňom čo najviac. Veď vieš, ako sociálne siete fungujú, však? Čím viac budeš vedieť vopred, tým lepšie pre teba, pretože ho môžeš otestovať, či ti hovorí pravdu alebo si tak trochu vymýšľa.

5. Priprav si otázky na telo

Nechceš strácať čas s chlapom, ktorý to nemyslí vážne? Neboj sa ho pýtať na veci, ktorými ho pritlačíš k stene. Ak chcete obaja to isté, nebude sa vyhovárať a ani ho nezaskočíš. Podľa jeho reakcií uvidíš, či je randenie pre neho šport alebo niečo seriózne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.