Michal Kovačič

A je to čierne na bielom! Uplynul mesiac od chvíle, keď Michal Kovačič v živom vysielaní relácie Na Telo otvorene prehovoril o fungovaní spravodajstva v TV Markíza. Vedenie televízie už vtedy avizovalo, že je nemysliteľné, aby osoba, ktorá zneužila vysielací priestor, zostala naďalej ich tvárou. A dnes, po 16 rokoch v Markíze, dostal Michal Kovačič oficiálnu výpoveď. Informoval o tom na svojom Instagrame.

Slovenský mediálny svet je v šoku! Moderátor Michal Kovačič informoval o svojej výpovedi na sociálnych sieťach: „Dnes som v televízii Markíza po 16-tich rokoch dostal výpoveď. Bez súhlasu odborov je neplatná, napriek tomu sa manažment rozhodol ísť cestou porušenia zákona. Za to, že som povedal vo verejnom záujme pravdu. Brániť sa voči tomu sa, žiaľ, dá už len súdnou cestou,“ uviedol Kovačič so slovami, že sa len tak nevzdá.

Moderátor poďakoval svojim kolegom za obrovskú podporu, ktorú mu vyjadrili, a vyslovil nádej, že televízia Markíza túto situáciu ustojí. Kovačič ďalej zdôraznil, že jeho hlavnou misiou bolo zabezpečiť slobodu v redakcii, čo sa mu však vyplatilo spôsobom, že musí z televízie odísť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michal Kovačič (@michal__kovacic)

Obľúbený moderátor, ktorý slovami a činmi upriamil pozornosť na fungovanie médií, si napriek všetkému stojí za svojimi vyjadreniami.

„Ak napokon bude jediným výsledkom celej situácie, že Peter Gažík sa ma zbaví, ale konečne sa prihlási k základom novinárčiny a bude garantovať redakcii slobodu, považujem svoju misiu v Markíze za splnenú,“ dodal.

Michal Kovačič opúšťa najlepší spravodajský tím na Slovensku, no sľubuje, že mu bude aj naďalej pomáhať v boji za slobodu v médiách.

Tento dramatický zvrat v kariére jedného z najznámejších slovenských moderátorov ukazuje, aké napätie vládne v zákulisí televízie Markíza. Fanúšikovia a verejnosť sú zvedaví, ako sa táto situácia bude ďalej vyvíjať, a čo prinesie budúcnosť pre Michala Kovačiča a televíziu Markíza.

Zdroj: Instagram/michal__kovacic

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News