Romantické filmy
Instagram/lastsummernetflix/cgtwiles

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Letná láska, to nie vždy len o romániku, ktorý zažiješ na dovolenke. Je to o prepuknutí citov, ktoré zažijeme pod horúcim slnkom, pričom nemusí ísť len o pobláznenie. Nevieme prečo, ale práve more a láska, to sa k sebe akosi hodí. Jemný vánok, šaty s kvetinkami, prechádzky pri západe slnka a jeho opálená pokožka. Ak to nemôžeš zažiť, neznamená to, že sa do toho nemôžeš aspoň zasnívať. A najlepšie ťa do toho dostanú romantické filmy.

Ak tvoju dušu potešia príbehy o láske, ktoré sa odohrávajú v letnom prostredí pri šume vody, potom sú tieto tipy pre teba to pravé.

Romantické filmy, ktoré ťa prenesú niekam k vode

Mamma Mia!

Krásne ženy rôzneho veku, mladá aj stará láska, morský vánok na gréckom ostrovčeku a hudba, ktorá ťa prinúti tancovať pred obrazovkou. To je muzikál Mamma Mia!, ktorý sa dočkal aj druhého pokračovania.

Kým v prvej časti chce mladá Sophie zistiť pred vlastnou svadbou, kto je jej otcom, v tej druhej sa vráti do minulosti k svojim letným láskam jej mama.

Pod toskánskym slnkom

Milovníčky Talianska by tento film nemali vynechať. Ak je tvoja duša romantická, potom je Toskánsko oblasť, ktorú musíš navštíviť minimálne takto.

Hlavná hrdinka tu po rozchode odcestuje a do malebnej krajinky sa zamiluje tak, že si tam kúpi dom. Ten však potrebuje rekonštrukciu, rovnako ako aj jej srdce. Kto ich opraví?

Listy pre Júliu

Tá istá Sophie, no iný taliansky príbeh. Predsvadobná cesta dvoch zaľúbencov sa zmení na prácu a ona si musí čas vyplniť sama. Pridá sa k skupine žien, ktoré odpovedajú na listy ľuďom, ktoré zanechali na mieste symbolizujúce lásku Rómea a Júlie.

Hlavná hrdinka odpíše na 50 rokov starú správu žene, ktorá i s vnukom pricestuje do Talianska, aby našla muža, ktorého tu opustila. Sophie jej začne pomáhať a aj ju postretne iný osud.

Kopačky

Aj keď sa ti môže zdať, že film o rozchode nie je to pravé, ver, že sa poriadne zasmeješ. Romantické destinácie vymeníš za luxusnú dovolenku, kde sa príde hlavný hrdina dať dokopy po tom, čo dostal kopačky. Netuší však, že tam stretne nie len svoju bývalú.

Posledné leto

Ak obľubuješ skôr netflixové romániky, potom sa k vode prenesieš aj vo filme Posledné leto. V ňom omladneš, pretože dej je o stredoškolákoch, ktorí majú posledné chvíle pred nástupom na vysokú. A tak si plnia sny, zabávajú sa, ale aj milujú.

Ktoré romantické filmy o letnej láske máš najradšej ty?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife