Žena a muž sa vedú za ruky
Pexels/Olya Kobruseva

Ruku hore tá, ktorá nikdy ani na malý moment nepocítila k ex svojho partnera nejaký negatívny pocit. Či už išlo o žiarlivosť, závisť, hnev alebo priam nenávisť. Zamyslela si sa však nad tým, prečo tak nenávidíme bývalky našich chlapov? A prečo to tak máme aj vtedy, ak nám nikdy nič neurobili a sú pre nás len duchom jeho minulosti?

Len ťažko sa to priznáva, no na 99 % v tom bude mix žiarlivosti a strachu z toho, že by sa raz do jeho života mohla vrátiť. Žiarlime, pretože ho mala prvá, pretože ho pozná minimálne tak dobre, ako my, pretože s ním prežívala tie najintímnejšie chvíle. Lenže, to je už minulosťou a on sa rozhodol pre teba.

Prečo teda nevieme nechať plávať to, čo bolo a niekde vo vnútri nás trápi, že niekde po svete behajú jeho bývalky?

Aj ty patríš do kategórie „bývalky“

Ak nemáš frajera prvýkrát v živote, znamená to, že aj ty si pre niekoho „jeho ex“. Aj teba zrejme berie iná žena ako konkurenciu, aj k tebe zrejme pociťuje to, čo by nemala. Veď si super, no nie? Prečo by ťa mala nenávidieť? No a prečo to potom robíš aj ty sama? Keď chceš niekoho súdiť, mala by si sa pozrieť na to, aké je to byť v jej koži. V koži ženy, pre ktorú je ich vzťah už uzavretou kapitolou, tak ako aj pre neho.

Môžeš si hovoriť čokoľvek, no dobre vieš, že je to len strach z toho, že by sa raz objavila pred ním a lákala ho späť. Veď ju už raz miloval a nikto nikdy nemôže potláčať svoje pocity. Občas je nostalgia tak krásna a lákavá. Lenže, toto sú všetko zbytočnosti, ktorými sa vo svojej hlave trápiš.

Teraz si tu ty a ty si pre neho na prvom mieste. Jeho jediná. Zrejme lepšia, než bola ona, avšak, nie ako osoba, ale ako partnerka, ktorá sa k nemu viac hodí.

V konečnom dôsledku ti nevadí ona samotná, vadí ti to, že bola na tvojom mieste. Že ho hladila a milovala sa s ním tak, ako to robí ty. Desíš sa toho, že si len jej náhradou. Ale, hlavu hore, drahá. Tou sa nikdy nestaneš. Ty nie si ona a váš vzťah je úplne iný, než bol ich.

Musel byť dôvod na to, prečo im to nevyšlo. No zároveň to nie je dôvod na to, aby si ju prepichovala pohľadom. Len sa usmej a akceptuj to. Kým si veríš, jeho kráľovnou budeš vždy iba ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating