Filmy o letných láskach
Instagram/the_lastsong/houghlove

Júl, august, čas, kedy cítiš vôňu mora, počuješ všade smiech, vychutnávaš si vychladené drinky, ale aj pocit akejsi slobody. S ňou sú spojené aj mnohé príbehy o letných láskach, ktoré v nás rozprúdili vášeň. Niektoré sa spolu s letom skončili, z iných sa stali vzťahy na celý život. Možno si už takú sama zažila a možno na teba tvoj román ešte len čaká. 

Každopádne, ak sa chceš zasnívať, vybrali sme pre teba TOP 7 filmov práve o letných láskach, ktoré si môžeš počas teplých večerov pozrieť. Čo tak letné kino s kamoškami?

The Last Song

Tento film je presne o tom, čo bol tínedžerský sen mnohých z nás. Zahrala si v ňom mladá Miley Cyrus. Ako sedemnásťročná Ronnie trávi leto u svojho otca v malom mestečku, kde vlastne ani nechce byť. Jej rodičia sú rozvedení a všetci si k sebe hľadajú novú cestu. Našťastie stretne Willa, s ktorým bude leto oveľa krajšie.

Grease

K tomuto obdobiu patrí aj hudba a preto by každá z nás mala aspoň raz za život vidieť tento ikonický muzikál. Pomáda je totiž skvelý film o dvoch mladých ľuďoch, ktorí prežili letnú lásku a nečakane sa stretli aj po tom, čo si mysleli, že sa už viac neuvidia. Danny a Sandy sú však veľmi rozdielni –  slušná študentka a drsný chlapec. Ako to dopadne?

The Notebook

Môže sa z letnej lásky vykľuť tá na celý život? Samozrejme. A o tom ťa doslova presvedčí Zápisník jednej lásky, ktorého príbeh by chcela zažiť nejedna žena. Noah a Allie boli mladí a užívali si slnečné dni naplno, no osud ich rozdelil. Nie však navždy. Navyše, počas jednej letnej búrky vznikla ikonická scéna.

50 First Dates

No okay, na Havaji je zrejme leto stále, ale tento film sem musíme zaradiť. Veď sa odohráva v atmosfére, ktorá je naozaj dovolenková. A ak na ostrove žiješ, stále môžeš tvrdiť, že je tvoja láska letná. 50x a stále po prvý raz je romantická komédia, v ktorej sa Adam Sandler snaží učarovať krásnej Drew Barrymore každý jeden deň nanovo.

Safe Haven

Svoj krásny príbeh môžeš zažiť aj vtedy, ak už si dávno dospelá a za sebou máš príšerný vzťah. Svoje o tom vie Katie, ktorá uteká pred násilným partnerom do neznáma a usídli sa v malom prímorskom mestečku. Pomaly sa zbližuje nie len s novou priateľkou, ale aj sympatickým mužom, ktorý by mohol pre ňu predstavovať skutočný Bezpečný prístav.

Dear John

On je vojak, ktorý si chce oddýchnuť, ona študentka, ktorá si užíva voľno. Prežijú krásne spoločné týždne, no všetko raz musí skončiť, a teda aj ich „prázdniny“. Láska medzi nimi pokračuje len vďaka listom a ako už tušíš, pred sebou budú mať nejednu skúšku. V hlavných úlohách Channing Tatum a Amanda Seyfried.

Roman Holiday

Ak miluješ skôr klasiku, ver, že o letných láskach svoje vedeli režiséri aj pred takmer 70 rokmi. Vtedy vznikol ikonický film Prázdniny v Ríme s legendárnou Audrey Hepburn. Tá si zahrala princeznú, ktorá sa v hlavnom meste Talianska rozhodla utiecť od povinností, pričom stretla novinára Joea. Ich spoločné dobrodružstvo sa premenilo v city, no … veď si to pozri.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife