instagram/madamelena_

V dnešnej dobe je dôležité, aby si mala zdravé sebavedomie. Musíš vedieť o svojich silných stránkach, zároveň však zlepšovať tie slabé.

Môžeš so sebou nosiť svoju minulosť, no zároveň pracovať na krajšej budúcnosti. Všetci vieme, aké je ťažké pustiť minulosť preč, preto si dopraj veľa času. Môžeš si o sebe myslieť, že nie si dosť dobrá, no zároveň pracovať na tom, aby si zmenila svoje myslenie a vedela sa oceniť. Až pravidelnou prácou na sebe samej prichádzajú slová uznania a dobrý pocit.

Môžeš prijať kompliment so slovami: „Ďakujem, potešilo ma to.“ Bez toho, aby si povedala: „Naozaj? To nie je pravda.“

Môžeš mať zdravé sebavedomie, no zároveň byť skromná. Sebavedomie nie je myslenie si o sebe, že nikto nie je lepší, vystatovanie sa a robenie zo seba stredobod pozornosti. Sebavedomie je uvedomenie si toho, že si skvelá, no zároveň vedomie toho, že aj ostatní sú skvelí. To, že si sebavedomá, neznamená, že nie si skromná a nemáš v sebe pokoru.

Ľudia si často myslia, že sebavedomý človek je pyšný a s nikým sa nechce baviť. Väčšinou to však nie je pravda. Keď si veríš a máš zdravé sebavedomie, nemusíš pri všetkom robiť „šéfa“ a upriamovať pozornosť len na seba. Dá sa to aj inak.

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď odídeš zo vzťahu, kde necítiš rešpekt a úctu.

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď si obhájiš svoje argumenty v hádke a ľudia ťa nezlomia. 

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď povieš ľuďom pravdu do očí s láskavým hlasom.

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď sa nebudeš zapájať do debaty, v ktorej niekto ohovára iných.

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď si zarobíš na niečo, po čom dlho túžiš a nenecháš si to zaplatiť od niekoho iného.

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď budeš úspešná v niečom, čo ťa baví a nebudeš to chcieť oznámiť všetkým ľuďom.

Môžeš byť sebavedomá a zároveň skromná vtedy, keď so sebou nenecháš „zametať“, no budeš vyžadovať rovnocenné jednanie.

Sebavedomie a pýcha sú dve odlišné veci. Áno, niekedy spolu idú ruka v ruke, no nie vždy. Pamätaj si, že môžeš byť sebavedomá, no zároveň skromná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife