pexels.com

Buď vďačná za to, čo máš okolo seba. Pozri, čo všetko si si vybudovala. Pozri, kam si sa dostala. Každý malý úspech ale i neúspech je krôčik dopredu. Buď vďačná, za všetkých ľudí, ktorí sú, boli alebo len budú po tvojom boku. Každý jeden z nich pre teba niečo znamenal a neprišiel do tvojho života náhodne. Niečo ťa buď priučil, našla si v ňom svoj vzor, možno si spoznala ľudí, pri ktorých si si povedala, že takou sa nikdy nechceš stať alebo ti dali lekciu do života.

Buď vďačná za každú lásku vo svojom živote. Za tú rodičovskú, súrodeneckú, kamarátsku i tú so svojou polovičkou. Rozdávaj lásku okolo seba a miluj bezpodmienečne. Pri každej láske budeš zisťovať, ako dokáže tvoje srdce zbožňovať a obľúbiť si človeka. Láska tu bude pre teba vždy. Buď pretrváva a navždy pretrvávať bude, alebo do tvojho života rýchlo vstúpi a aj z neho vystúpi. Buď vďačná za tie malé nekonečná, ktoré s ľuďmi prežiješ. Nesmúť, lebo si prišla o blízkeho človeka, buď vďačná za tie krásne chvíle, úžasné zážitky, nekonečné rozhovory a nezabudnuteľné spomienky, ktoré ti zostali v srdci.

Buď vďačná i za rany a bolesť, ktorú si musela zniesť, pretože po nej si sa stala silnejším človekom. Nevadí, že si preplakala veľa dní či nocí. Plač je účinný liek a všetky emócie treba vyplaviť. Život ťa bude skúšať a dávať ti na plecia ťažké lekcie, ale ty to zvládneš a všetko ťa posunie dopredu. Všetko je a aj bude presne tak, ako má byť.

Buď vďačná za svoje rozhodnutia. Za zlé i tie dobré. Každé rozhodnutie pre teba niečo znamenalo a niekam si sa vďaka nemu dostala. Netráp sa, ak ťa niekto za to bude súdiť, nikto predsa nevedel, aké možnosti ti život ponúkol na výber. Ty si si napísala svoje riadky života a budeš v nich aj ďalej pokračovať len ty a nie iní.

Buď vďačná za objatia od ľudí, pretože ti neustále pripomínajú, že je tu pre koho byť a že stoja pri tebe v dobrých chvíľach, kedy sa môžete spolu nekonečne dlho smiať a užívať si momenty života, ale i v zlých chvíľach, kedy ti ukazujú, že sa môžeš na nich kedykoľvek obrátiť a oni ti podajú pomocnú ruku a snažia sa pochopiť tvoje trápenia.

pexels.com

Buď vďačná za každú maličkosť v Tvojom živote, pretože každá je výnimočná a znamená nekonečne veľa.

Buď vďačná, pretože to znamená byť šťastná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating