Pamätáš, ako som ti sľúbila, že ak sa my dvaja dáme dokopy, napíšem o tom článok ? A vtedy budeš vedieť ako veľmi ťa mám rada.

Ak stretneš v živote človeka, ktorý ti na sekundu vyrazí dych vo chvíli, keď ho prvýkrát uvidíš, musíš vedieť, že sa za tým skrýva niečo viac. Ja som to tušila, no nebola som si istá. Avšak niekedy pre nás život prinesie rôzne skúšky, a ja verím, že rok, ktorý sme každý prežili osamote nás mal niečo naučiť, a priviesť nás naspäť k sebe.

A to len preto, aby sme zistili, že spolu byť nemáme.

unsplash.com

Keďže som človek, ktorý to čo hovorí v skutočnosti aj tak myslí, a svoje sľuby sa snaží dodržať, píšem tento článok. Aj napriek tomu, že už nie sme spolu. Aj napriek tomu, že si mi ublížil.  Že som ti dovolila, aby si mi ublížil.

Stále tvrdím, že nič v živote sa nedeje len tak náhodou. Že ľudia, ktorí nám do života vstúpia nás majú niečomu priučiť. A tak rozmýšľam, čo mi mal priniesť náš vzťah.

Už som to pochopila.

Viem, že niekde existuje človek, ktorý ma bude zbožňovať takú aká som. Ktorý ma bude milovať a chcieť ma vidieť usmiatu každý deň. Viem, že niekde tam existuje niekto, kto mi s radosťou venuje svoju pozornosť. Kto bude vďačný, za to že ma má. Komu bude záležať na tom, ako sa cítim, a nebude pred tým zatvárať oči. Niekoho, kto ma nenechá plakať. Už chápem, že sa nemôžem uspokojiť s niečím priemerným. Že musím vyžadovať minimálne toľko lásky, koľko som sama schopná ponúknuť.  Viem, ako by som sa cítiť nemala a viem, že byť osamelou aj keď pri mne leží moja „polovička“ nie je ten správny pocit.

unsplash.com

Ďakujem ti zato, že si mi pripomenul, aké dôležité je vážiť si seba. Vedieť kedy sa niečoho držať a naopak kedy nechať ľudí odísť. Prehlušiť svoje myšlienky a chvíľu vnímať svoju intuíciu. Možno mi trvalo, kým som to pochopila. Vieš, snažila som sa veriť v to dobré, prehliadať zlé dni, ospravedlňovať ťa aj keď si o to nežiadal. Mnohokrát, som ti radšej ani nevravela, keď ma niečo trápilo, pretože som cítila, že by to bolo zbytočné. A to je chyba, ktorú viac nemienim opakovať. A tak ďakujem za to, že sa naše cesty rozdelili a uvoľnili sme priestor niečomu  lepšiemu, plnohodnotnejšiemu, hlbšiemu, pretože dnes už viem, čo si zaslúžim. No nič z toho by som nezistila, keby sme si navzájom nedali šancu.

Viem, že niektoré veci v živote potrebujú čas. Myslím si, že všetko, čo sa udialo medzitým bola iba príprava na to, čo ma prísť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating