napoleonfour.com

Veľakrát sa nám už stalo v našom živote, že tí ľudia, ktorých sme si najviac „strážili“, ktorých sme najviac podporovali a niekedy i dýchali pre nich nás opustili. Niekedy bez slov. Niekedy sme to dokázali uniesť, inokedy sme to nechápali a prestali sme veriť ľuďom. Či už to bol milovaný muž či dobrá kamarátka, zanevreli sme na ľudí. Prestali sme im chápať. Tak ako aj ja, tak aj ty. Pýtaš sa, v čom alebo v kom je chyba. Je chyba v tebe, v tých, ktorí ťa opustili alebo je to len kolobeh života? Ja som sa naučila, že život prináša so sebou tak ako aj potešenia, tak aj trápenia.

Viem, že si si s tvojou drahou priateľkou dávala sľuby vernosti a dôvery a teraz sa ledva pozdravíte. Viem, že si sľubovala tvojmu drahému, že spoločná budúcnosť je vaša a teraz si bez neho na inej ceste životom. Trápila si sa nad tým už veľakrát a stále nevieš odpovede. Ja si však myslím, že na to potrebuješ jedinú odpoveď: Niektorí ľudia v tvojom živote sú dočasne. A ty to musíš akceptovať. Či chceš alebo nie, život ti ich prináša a berie. Niektorí v tvojom živote pôsobia už iné roky a nevnímaš ich tak, ako ľudí, ktorí v tvojom živote boli kratšie a zanechali v tebe silné stopy. Stopy radosti, krásnych spomienok i sklamaní. To je tvoj život. Musíš ho prijať so všetkými krásami i bolesťami. 

tumblr_m7a2wuXYzi1qmro7mo1_500 tumblr.com

Musíš jednoducho pochopiť, že niektorí ľudia v tvojom živote ti majú niečo priniesť, obohatiť tvoj život, no neskôr odísť. Tak, ako aj ty odchádzaš zo životov iných ľudí, takisto aj tvoji drahí priatelia či milovaní ľudia odchádzajú z toho tvojho. Neustály kolobeh, ktorý má zmysel. Len nie vždy ho vidíme. Včera mi môj kamarát pri podvečernom rozprávaní skúseností zo života povedal, že je rád, že sa rozišiel s dievčaťom, i keď ho to ešte dlhší čas bolelo.

Vraj ho to posunulo ďalej, i keď to nebolo ľahké a občas rozmýšľal, či jeho odchod bol správny. Typické dnešné uvažovanie. Či už chceš niekoho opustiť, alebo musíš, premýšľaš, či to bol dobrý krok. Či ti chýba ten človek, alebo ďakuješ za jeho neprítomnosť, toto je život. Zmeny, smútok, radosti i starosti a hlavne iní ľudia. Neustále noví, inšpiratívni, zaujímaví. Niektorí ťa naučia milovať, niektorí ti dodajú sebavedomie a iní ťa naučia kráčať životom.

tumblr_nrqqc3py7m1qjudozo1_500 weheartit.com

Musíš to prijať.

Prijmi to, že ľudia v tvojom živote sú trestom, testom aj darom. Ale nie každý zostane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating