Photo by Julia Caesar on Unsplash.com

Zažívame vzťahy, ktoré sú jedinečné. Každý jeden zvlášť má svoj príbeh a nikdy, aj keby si mala 10 partnerov, sa nezopakuje. Niekedy sú naše vzťahy krátke, chaotické, milujúce, vtipné,  občas ako z filmov a občas sú zlé a toxické.

Nie každý vzťah má vydržať navždy. To, že si sa rozišla s priateľom je v poriadku. Pokiaľ tvoj priateľ nebol taký, akého si ho očakávala a správal sa k tebe zle, nevážil si ťa a nerešpektoval ťa, rozchod bol najlepšou možnosťou. Vzťahy sú tu na to, aby nám do života niečo dali. Ľudia, ktorých stretneme za svoj život nás vždy niečo naučia. Buď sú pre nás darom alebo trestom.

Tvoji bývalí priatelia ťa možno naučili to, akého partnera k sebe do budúcnosti nechceš a vieš, čo máš hľadať. Možno si mala priateľa, ktorý ťa znovu prinútil veriť na lásku. Možno si mala takého, s ktorým to bolo všetko ako z filmu, no keď prišlo na riešenie problémov, zmizol.

Je v poriadku, ak ti teraz tvoj vzťah nevydrží navždy. Iba ťa pripraví na toho, kto príde potom. Nevieš, kto to bude a ani kedy príde, no vieš, že ťa to poteší. Budeš rozumnejšia, budeš sebavedomejšia a budeš vedieť, čo chceš.

Drahá žena, užívaj si vzťah, ktorý teraz máš. Moc nepremýšľaj o tom, čo by sa stalo, ak…Nerozmýšľaj nad tým, čo sa stane, keby ste mali problémy. Snaž sa všetko vykomunikovať a rozumne vyriešiť. Uvidíš, či to je pravá láska alebo nie. Postupne zistíš, či bude s tebou navždy alebo nie.

Užívaj si však aj to, ak si sama. Je v poriadku, ak ti zatiaľ vzťah nevyšiel. Je v poriadku, ak si nenašla „spriaznenú dušu“. Máš pred sebou celý život, nie len náhodných 10 rokov. Nemusíš mať dopredu naplánované všetko, čo sa ti stane. Stačí, ak sa budeš pripravovať na život, ktorý chceš žiť spokojne a šťastne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating