pixabay.com

My ľudia sme zvláštne bytosti. Naháňame sa za niekým, kto pred nami uteká, a odstrkujeme toho, kto nás má naozaj rád. Asi to je v nás hlboko zakorenené, inak by sme sa s tým nestretávali tak často.

Na svete existuje veľa vecí, s ktorými sa človek učí popasovať. Neopätovaná láska patrí jednoznačne medzi jednu z nich. Často je pre nás veľmi ťažké pochopiť, prečo človek, s ktorým to na začiatku vyzeralo tak dobre, sa odrazu stiahol do úzadia a ďalej nevyhľadáva našu spoločnosť. Zo všetkých síl sa snažíme prísť na to, kde sa stala chyba, čo sa pokazilo a v čom sme zlyhali.

Snažíme sa mu pripomínať, najprv to skúšame po zlom, potom sa tvárime nad vecou a zakončujeme to tým, že sme ochotní odpustiť všetko, prehliadnuť nedostatky a urobiť aj nemožné preto aby sa k nám vrátil. A presne tu nastáva chyba. V momente, kedy zabúdame na seba samých, na svoje hodnoty a zásady a sme ochotní na chvíľku stratiť seba, len preto aby sme získali jeho. Pričom si neuvedomujeme, že nakoniec pri sebe aj tak nedokážeme udržať nikoho, kto s nami úprimne byť nechce. A ak sa nám to z nejakého dôvodu na chvíľku podarí, ver mi, že to nikdy nevydrží.

www.pixabay.com

Namiesto toho, by sme sa radšej mali naučiť prijímať život taký, aký je. Nelipnúť na minulosti, na vypovedaných slovách, či nezmyselných sľuboch, ktoré nie je v ľudských schopnostiach dodržať. Nemám rada reči ako: navždy ťa budem milovať“ alebo, „si pre mňa to jediné, na čom záleží v resp. „nikdy ťa neopustím“. V hlavách ľudí vyvolávajú jedine tak zmätok. Jeden sa s tým môže stotožniť natoľko, že ak by ho partner náhodou opustil, razom by sa mu zrútil celý svet a dôvera vo svoje pocity. Pretože každý človek, s reálnym pohľadom na svet si musí uvedomovať, že vždy sa môže niečo pokaziť. Že človek sa zo dňa na deň mení a vyvíja, a sľubovať, že niečo bude rovnaké ako včera a nikdy sa to nezmení je veľme nezrelé.

Viac si cením vyjadrenie aktuálnych nefalšovaných pocitov, kedy viem, že práve v tejto chvíli to má význam a som presne tam, kde mám byť, s tým pravým človekom. A ak sa raz náhodou veci zmenia, a tvoj partner sa rozhodne, že viac nechce zotrvávať vo vzťahu, ktorý ho už neuspokojuje a nerobí šťastným, jediné, čo ti ostane je poďakovať sa za všetko, čo ste spolu prežili, prijať tento fakt a posunúť sa ďalej.

Napokon si aj tak myslím, že v živote stretneme presne toľko ľudí, koľko musíme, aby sme sa dopracovali k tomu, s kým máme zostarnúť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating