unsplash.com
Láskavým a jemným gestom mi prechádzaš po tvári. Tvoj hlboký pohľad, kde sa moja duša stráca vyvoláva vo mne neistotu, vďaka ktorej som si neni istá čo bude nasledovať. Ta neistota ma neskutočne ubíja.  Nečakane si ma privinieš k sebe, tak pevno ako to vieš len ty! Niekoľko dlhých sekúnd mlčky stojíme a ja nie som schopná nič povedať, aj napriek tomu, že moja myseľ kričí a vládne v nej chaos ako na Times Square!

Zdroj:Unsplash.com

Myslím, že toto je jedno z tých objatí, ktoré sú veľmi vzácne, že sa dejú len párkrát za život. Je to typ objatia, ktoré tak milujeme, ale aj nenávidíme. Je to objatie, ktoré symbolizuje koniec! Milujem fyzický kontakt s človekom a objatia sú mi veľmi blízke. Rada prostredníctvom nich komunikujem, ale úprimne niekedy pred nimi utekám, pretože niektoré objatia nám spôsobujú trpkú, nezastaviteľnú a nekonečnú bolesť.

Každý z nás prežíva fyzický kontakt inak. Napriek tomu, že som veľmi komunikatívny typ človeka tak často komunikujem s ľuďmi prostredníctvom objatí, jemných dotykov. Pravdaže s ľuďmi, ktorí sú mi blízki! Pretože dvere otvárame každému, ale náruč a srdce len málokomu. A viem, že ich prítomnosť nie je samozrejmosťou pre mňa. Niektoré objatia sú tak silno nabité emóciami, že často bojujem  so sebou, aby som sa nerozplakala. Niektoré objatia obsahujú túžbu, niektoré zase lásku či vášeň, iné zbohom, rozlúčenie, rozchod…

„Jedno skutočné objatie môže prezradiť viac ako 1000 slov“!

Pre mňa ten pocit, to žiariace teplo z hrude, vyvoláva vo mne zimomriavky a je nadovšetko. Vtedy cítim oveľa viac ako pri bežnej konverzácii. Skutočné emócie a fyzický kontakt s človekom sú pre mňa hlavným komunikačným prostriedkom. Všetci sme deťmi uväznenými v tele dospelého človeka, ktorí hľadajú pocit bezpečia, domova a otvorenú náruč.

„Kamenná maska tváre znamená kamennú štruktúru duše a o takú nemám záujem! Taký typ človeka je len upír, ktorí miesto krvi saje len našu energiu!“

zdroj: unsplash.com

Aby som to zhrnula tak objatia sú výnimočné, hlavne tie „silné“ prostredníctvom, ktorých zabúdame dýchať. Tak silné, že z dvoch ľudí sa na moment stane jedno telo. Prostredníctvom objatí je to tak, že sa často cítime ako doma alebo stratení v hĺbke a sile tohto silného ľudského gesta, ktorého sú schopní len ľudia a opice.

Objatie to je ako dar od Boha, malý zázrak pretože jedna veľkosť sedí každému!

Nebojme sa fyzického kontaktu s ľuďmi, častokrát je to silnejšie ako slová!  Koniec koncov  objatia vypúšťajú zvláštne endorfíny. Každý voniame a vnímame vôňu inak. Objímajme sa a užívajme si tie vzácne chvíle, ktoré zaberú len pár nezabudnuteľných sekúnd!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating