Pravdepodobne nepotrebuješ zopakovať to, ako dôležité je cvičenie pre tvoje zdravie. Mnoho z nás má rôzne výhovorky, prečo nemôže cvičiť, pričom najpopulárnejšou je nedostatok času. Verím, že málokto z nás má toľko času, že dokáže každý deň doma sedieť s vyloženými nohami a rozmýšľať nad tým, čo robiť. Práve naopak, v dnešnej uponáhľanej dobe je času nedostatok, no aj napriek tomu, by si si mala nájsť čas na seba. Ak rozmýšľaš nad tým, do ktorej časti dňa vsunúť cvičenie, možno ti pomôže tento článok. Orientovať sa budeš na základe toho, v akom znamení si sa narodila.

Baran

Tak ako tvoje znamenie predstavuje začiatok zverokruhu, ideálnym časom na cvičenie je začiatok dňa. Budíš sa s množstvom energie, a tak nie je žiadnym prekvapením, že ráno je ideálne na jej vybitie. Kardio na ráno je pre teba to pravé.

Býk

Pracuješ tvrdo a dôsledne a nechceš, aby ťa počas dňa niekto alebo niečo rušilo. Máš dostatok sily na to, aby si si našla čas v priebehu dňa a zacvičila si niekde v práci.

Blíženci

Tak ako je tvoje znamenie zobrazením dvoch tvári, mala by si aj ty mať silu za dvoch. Cez obednú prestávku si stihneš zacvičiť, naobedovať sa a dokonca aj poklebetiť s priateľkami.

Rak

Vládnucou planétou raka je mesiac. A keďže rak túži ostať fit, nevynechá ani cvičenie. Ideálnym časom je práve noc, počas ktorej sa ti bude cvičiť najlepšie.

Lev

Cez deň máš najviac energie. Doobedie, je pre teba ako stvorené. Cvičíš najradšej niekde v priestrannom otvorenom fitku, kde ťa môžu vidieť ostatní.

Panna

Ako panna dokážeš robiť viac vecí naraz. A podobne ako býk, aj ty dokážeš cvičiť počas svojho pracovného času, zatiaľ čo riešiš ostatné povinnosti.

Váhy

Potrebuješ mať vo všetkom harmóniu a balans. Cvičiť by si mala vtedy, keď sa cítiš najviac vystresovaná, pretože endorfíny, ktoré sa ti pri cvičení vyplavujú ťa dokážu upokojiť.

Škorpión

Zacvičíš si najradšej v noci. Si poháňaná planétou Pluto a máš rada tajomno. Ideálnym časom pre teba je podvečer, tesne pred záverečnou vo fitku.

Strelec

Najlepším spôsobom ako začať ráno je cvičením. Si milovníčkou prírody a tak je ranný beh ako stvorený práve pre teba. Raňajky si dáš až po ňom.

Kozorožec

Pracovne založený kozorožec nemá veľa času nazvyš. V práci tráviš takmer celá deň, a tak ti nezostáva nič iné ako cvičiť práve v nej. Niekedy poobede, keď sa ti trošku uvoľní čas.

Vodnár

Na to aby si si dobila baterky, je pre teba ideálne cvičenie niekedy po obede. Okolo 15:00 si zbaľ veci a utekaj cvičiť. Nabije ťa to energiou, ktorú zužitkuješ na splnenie povinností, ktoré na teba ešte čakajú.

Ryby

Ryby by mali cvičiť pri západe slnka. Súmrak ti dodáva silu a tvoje cvičenie bude vtedy najefektívnejšie.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.