ako prejavovať city

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Možno sa to niekomu nezdá, no dokáže to byť ťažšie, ako si vieš predstaviť. Keď proste nie si tak vychovávaná, bude ti „proti srsti“ prejavovať city napríklad na verejnosti alebo úplne cudzej osobe. Možno sa s partnerom ešte len spoznávate a ste spolu iba niekoľko týždňov. Hanbíš sa pri ňom a ešte v podstate ani nevieš, čo si k nemu vlastne môžeš dovoliť. 

Nauč sa, ako prejavovať city v prípade, keď to ešte nevieš alebo nedokážeš.

Tréning robí majstra

Vždy to tak bolo. Každý tréning robí majstra, hoci môže byť len niekoľkominútový. A neplatí to iba v športe či vo fitku. Ide aj o úplne bežné činnosti v našich životoch. Recept na to, ako mu prejavovať city je teda veľmi jednoduchý, no tiež aj zdĺhavý.

pár sa pozerá do diaľky
zdroj: Unsplash/roadtripwithraj

Nič nejde naraz. Všetko musí ísť postupne a bez tlačenia na tú druhú osobu. Pretože ak na teba bude tlačiť, zbytočne ťa odplaší a musí to predsa vedieť aj on.

Bude to teda trvať dlhšie, no postupne sa to určite naučíš aj ty. Svojho partnera si obľúbiš a stane sa tvojím najbližším priateľom. Neboj sa, časom všetko príde a bude z toho bežná záležitosť. A možno sa raz zasmeješ nad tým, aká si bola zdržanlivá. Ak ale ten tvoj na teba nie je ochotný počkať, nestojí to za to.

párik sa zabáva na lúke
zdroj: Unsplash/chrisslozan

Všetko sa stane postupnými krokmi. V jeden deň mu dáš pusu na líčko, potom sa odvážiš ho pobozkať na pery a napokon mu dáš nádherný francúzsky bozk. Postupne budeš vedieť povedať ľúbim ťa a neskôr sa odvážiš k slovíčku milujem ťa, lebo v tom je obrovský rozdiel. A tréning robí majstra. Potom bude tvoj partner nadšený.

Musí to vedieť

Úprimnosť je najdôležitejšia. A to v každom jednom vzťahu, či už ide o priateľský alebo ľúbostný. Keď tvoj partner nebude vedieť, že na teba musí ísť pomaly, bude sa správať podľa toho, ako on uzná za vhodné. Tak sa môže stať, že ťa odplaší.

svadobné fotky
zdroj: Unsplash/ian dooley

On sa do vášho vzťahu totiž možno chce bezhlavo vrhnúť. Tebe to ale z nejakých dôvodov nemusí vyhovovať a on by to mal vedieť. Ak sa mu to neodvážiš povedať, napíš mu to. Keď sa hanbíš cez internet, vyskúšaj starú dobrú cestu – listu. Ešte k tomu to bude aj romantické.

Všetko má svoj dôvod

Ako sme už naznačili v úvode, všetko má svoj dôvod. Možno za to sama nemôžeš. Možno si tak bola vychovávaná alebo ti možno v živote bolo veľakrát ublížené. Je dôležité, aby to ale tvoj partner vedel.

ako prejavovať city
zdroj: Unsplash/brookeowinters

Porozprávaj mu všetko o svojej minulosti, nech je kadejaká. On sa s tým musí iba zmieriť, možno ťa poľutovať, objať a láskyplne pohladiť. Ak sa ale stretneš s opačnou reakciou, potom to nestojí za to a mala by si ho pustiť k vode. Pretože všetko má svoj dôvod a aj toto sa stalo pre niečo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating