nefunkčný vzťah

Niektoré rozhodnutia, ktoré nám môžu zmeniť život, dokážeme urobiť doslova behom niekoľkých sekúnd. Keď spravíme spontánny krok, ktorý je riskom, no zároveň aj ziskom. Nie všetky situácie sa však dajú vybaviť mávnutím ruky. Niekedy potrebuješ veľa času na to, aby si si sa odhodlala spraviť niečo, čo ťa láka a pritom aj desí. Nefunkčný vzťah je toho príkladom.

Nič nemusí trvať večne. Aj keď si si to možno ešte pred pár mesiacmi či rokmi myslela, všetko sa mení. Iskra pomaly vyhasína, city sú o čosi chladnejšie, rozhovory kratšie a milovanie skôr zriedkavé. Namiesto chvíľ smiechu je tu viac hádok a krásne spomienky vystriedala realita, ktorá je plná problémov.

A možno nič z toho nenastalo, ale ty vo svojom vnútri cítiš, že tvoj vzťah nie je taký, aký by si si skutočne želala.

Živiť nefunkčný vzťah nemá význam

Neboj sa, nie si jediná. Po tomto svete chodí mnoho žien a ani si nevieš predstaviť, koľko z nich premýšľa nad tým istým – zbaliť si veci a jednoducho odísť. Vedia, že niečo nie je v poriadku, že to, čo prežívajú, nie je skutočná láska. Chceli by ju nájsť, no kým sú s tým nesprávnym človekom, dvere majú zatvorené. A chytiť tú kľučku nedokážu, pretože vždy, keď sa jej chcú dotknúť, ovládnu ich pochybnosti.

Čo ak iná forma lásky ani neexistuje? Čo ak sa mám uspokojiť s tým, čo mám, lebo potom nemusím mať ani len to? A čo ak budem už navždy sama? Strach z budúcnosti je hrozný, no ešte horšie je, ak dobrovoľne ostávaš vo vzťahu s niekým, pri kom cítiš smútok, sklamanie, či dokonca nedostatok pozornosti. S niekým, kto tvoje srdce nerobí šťastnou už pekne dlho.

Každý nefunkčný vzťah má nádej na záchranu a ak po nej obaja túžite a obaja pre ňu spravíte všetko, môžete tú iskru znova zapáliť. No ak má snahu len jeden z vás, nikdy to nepôjde. Ostaneš zaseknutá v kolotoči, z ktorého bude stále ťažšie a ťažšie vystúpiť, až jedného dňa zistíš, že už je na zastavenie príliš neskoro. Dovoľ si ísť za tým, po čom túžiš, len ty môžeš urobiť ten krok.

Nepreži zvyšok života v nefunkčnom vzťahu, ktorý ti namiesto úsmevu robí vrásky. Po svete chodí veľa mužov a určite aj niekto, kto k tebe zapadne presne ako kúsok puzzle. Niekto, pri kom nebudeš mať žiadne pochybnosti, práve naopak. Budeš sa cítiť naplnená šťastím.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating