Mnohé ženy sa single života boja ako čert kríža. A pritom to vôbec nemusí byť také zlé. Veď si len predstav, že nik ťa nebude obmedzovať, nikomu sa nebudeš musieť prispôsobovať ani brať na neho ohľad a ešte si aj budeš môcť robiť to, čo sa ti zachce a kedy sa ti zachce. 

Možno si povieš, že to príliš zjednodušujeme, no naozaj by si sa nad tým mala zamyslieť. Život bez partnera ti môže do života priniesť týchto 7 výhod, ktoré stoja minimálne za zváženie.

Budeš mať viac času pre seba

Ak je žena vo vzťahu, svoje koníčky a záľuby často (aj nevedome) odsúva na vedľajšiu koľaj. Musí sa predsa postarať o partnera, domácnosť a podobne. Ak budeš single, môžeš robiť všetky veci, na ktoré si doteraz nemala čas. A môže to byť naozaj čokoľvek.

Môžeš sa sústrediť na prácu

Dobrá práca ti môže priniesť aj lepší zárobok, a tým sa ti podarí rýchlejšie si našetriť nejaké úspory. Nie každá single žena sa automaticky stane karieristkou, ale budeš to mať ľahšie. Nikto ti nebude vyčítať, že si sa v práci zdržala dlhšie. Ale, samozrejme, netreba to s prácou preháňať a treba svoj život držať v rovnováhe.

Zdravý životný štýl

Ak žena ostane bez partnera, často sa vydá cestou zdravého životného štýlu. Pravidelné cvičenie doplnené prípravou zdravého jedla, na ktoré budeš mať čas. Lebo doteraz si často nestíhala pripraviť večeru, a tak to skončilo pri donáške nezdravého jedla.

Získaš viac sebavedomia

Tým, že sa budeš zdravšie stravovať a budeš cvičiť, odrazí sa to aj na tvojej postave. Ak budeš vyzerať lepšie, budeš sa aj cítiť lepšie a pomaly sa začne budovať tvoje (možno stratené) sebavedomie. A sebavedomá žena je vždy tá najkrajšia.

Lepšie vzťahy s rodinou a priateľmi

Už nebudeš mať žiadne výhovorky, že nemôžeš ísť na kávu s kamoškou alebo nemôžeš stráviť víkend u rodičov. Tráv s nimi viac času a váž si ich prítomnosť. Možno ti budú chcieť dávať rady, aby si si konečne niekoho našla, no ak ti je takto dobre, len nad tým mávni rukou. Oni ti len chcú dobre a možno sa nevedia vžiť do toho, čo teraz prežívaš.

Cestovanie a spoznávanie nových ľudí

Vyššie úspory môžeš investovať napríklad do spoznávania nových miest. Cestovanie patrí stále k obľúbeným činnostiam, no niekedy sa v tom názory párov rozchádzajú. Teraz ťa nebude nikto brzdiť a okrem iného má cestovanie osamote aj viacero výhod.

Naučíš sa, čo od života chceš

V neposlednom rade sa vďaka single životu naučíš, čo od života naozaj chceš. Utriediš si svoje myšlienky a možno konečne zistíš aj to, akého muža by si po svojom boku chcela. Lebo skôr či neskôr sa to stane. Ak sa nastavíš psychicky pozitívne, takéto osudové stretnutie ťa nevyvedie z miery.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.