Po náročnom rozchode so sa rozhodla byť chvíľu sama. Aj keď to bolo zo začiatku trochu náročnejšie, naozaj som objavila čaro single života. Užívala som si čas len sama pre seba, venovala som sa záľubám, na ktoré som predtým čas nemala. 

Postupom času som však zistila, že život slobodnej ženy so sebou nesie aj niekoľko nevýhod, resp. vecí, ktoré ťa dokážu rozladiť a niekedy aj rozčúliť.

Neustále otázky okolia

  • Kedy si už konečne niekoho nájdeš?
  • Veď zomrieš ako stará dievka.
  • Keď budeš stará, nikto ťa už nebude chcieť.
  • Ak sa nepoponáhľaš, všetci normálni už budú zadaní.
  • Kedy chceš mať akože deti?

Toto je len zlomok toho, že slobodné ženy neustále počúvajú. Od rodiny, priateľov, známych, kolegov a dobre že nie aj od cudzích ľudí na ulici. Ja som si toho všetkého vedomá a neustále poznámky len zbytočne znižujú sebavedomie.

Som ako piate koleso na voze

Väčšina kamarátok je zadaná a keď sa plánuje nejaký výlet alebo chata, ide o párové zážitky. Takže ja sa cítim často ako piate koleso na voze a už sa mi neraz stalo, že ma radšej ani niekam nezavolali, aby to nebolo zase raz divné. To isté platí aj o oslavách či svadbách, kde nemám partnera, ktorý by mi robil spoločnosť, takže sa musím pridať k niekomu inému.

Každý mi chce niekoho dohodiť

Chápem, že mi kamošky alebo rodina chcú dobre, ale niekedy mi chcú dohodiť aj niekoho, kto už na prvý pohľad nie je môj typ. Im ide len o to, že je to chlap, má ruky a nohy a môže byť so mnou. Tak to však nefunguje. A to, že mi mamina chce dohodiť synovca známej jej kolegyne, to naozaj nepochopím.

Nemám rada chodenie na rande a trápne zoznamovanie

S týmto súvisí aj neustále trápne zoznamovanie sa a chodenie na prvé rande. Ak si si zažila niekoľko neúspešných pokusov, vieš, o čom hovorím. Zdvorilostné frázy, nesmelé oťukávanie sa, ktoré je zväčša len stratou času.

Nemám sa s kým úprimne porozprávať

Je pravda, že niekedy mi chýba kontakt s blízkou osobou. Chcela by som sa len porozprávať alebo vyrozprávať, ak som mala ťažký deň. Doma ma môže vypočuť akurát tak mačka alebo pes.

Aj keď mi je väčšinu času ako single žene naozaj dobre, niekedy sa musíme vysporiadať aj s takýmito situáciami. Čo z toho lezie na nervy najviac tebe?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.