Fit limonády
Pexels/Susanne Jutzeler, suju-foto

Extrémne horúčavy sú v lete samozrejmosťou. Ako efektívne schladiť svoje telo a zároveň neprijať veľa kalórií z čokoládových nanukov? Odpoveďou sú fit limonády, z ktorých nepriberieš ani gram tuku. Môžeš ich popíjať celé leto.

Pokiaľ máš však radšej svieže snacky, môžeš vyskúšať tieto recepty, ktoré sú tiež fit a zdravé. Ver tomu, že s týmito receptami sa o svoju figúru báť naozaj nemusíš.

 Citrónová klasika

Aké by to bolo leto bez citrónovej fit limonády? Na jej prípravu budeš potrebovať iba čistú vodu, citrónovú šťavu, mätu, ľad a sladidlo podľa vlastného výberu. Ak máš rada kyslé drinky, nemusíš použiť nič, no pokiaľ nie, použi niečo nízkokalorické, aby bola limonáda zdravšia.

Jahodová bez bieleho cukru

Máš radšej jahody namiesto citrónu? Jahody sú dosť sladké, preto nie je potrebné túto limonádu nejako extra doslaďovať. Keď však budeš veľmi chcieť, priprav si javorový sirup. Okrem neho však budeš potrebovať čistú vodu, citrónovú šťavu a 8-10 ks jahôd, ktoré môžeš použiť buď čerstvé alebo mrazené.

Proteínová limonáda

Chceš naberať svaly aj počas leta? Vyskúšaj proteínovú limonádu bez pridaného cukru. Na jej prípravu budeš potrebovať čistú vodu, horúcu aj studenú, proteínový prášok, stéviu alebo iné sladidlo podľa preferencie, citróny a ľad. Na ozdobu môžeš použiť aj lístky mäty.

Osviežujúca melónová

Tiež si predstavíš melón, keď sa povie ovocie leta? Na prípravu sviežej melónovej limonády budeš potrebovať čistú vodu, pol melóna, citróny, trstinový cukor a pár lístkov mäty. Ak si pod ovocím leta predstavíš niečo iné, môžeš vyskúšať aj to. Funguje s malinami, jahodami, pomarančom, čučoriedkami, žltým melónom alebo aj s ríbezľami.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness