pexels.com

Boli sme malé, nevinné, úprimné a čo je hlavné – bezprostredné, samé sebou a milovali sme sa smiať, hrať, tancovať a snívať. Každá o niečom inom, ale každá určite o niečom podstatnom 🙂

Čo z toho v tebe ostalo? Myslím si, že málo, ale to vôbec nevadí. Teda, ak to chceš napraviť!

Je ťažké byť sama sebou a prebudiť to úprimné a hravé dieťa v sebe v dobe plnej klamstva, zákernosti a hrania sa na niekoho iného. Ale všetko je možné, ak to chceš! To, čo je z môjho pohľadu najväčším problémom je, že ľudia nesnívajú. Už viac nie. Dospejú a správajú sa, akoby si to už nemohli dovoliť. Prečo? Lebo je to naivné, detské, odvážne?

pexels.com

Niekedy mám pocit, že práve to, čoho sa ľudia boja alebo pred čím utekajú je to najlepšie. Neber sny sama sebe, lebo ich berieš aj ostatným. Veď na snívaní nie je nič zlé alebo drzé. Práve naopak je to krôčik k tomu, aby si vyšla zo svojej komfortnej zóny, stanovila si cieľ a šla si za ním. Naplň svoje dni niečím, po čom túžiš celým srdcom. Bez veľkých snov nebudú tvoje dni naplnené a ja verím tomu, že nechceš stagnovať a robiť čokoľvek len preto, že musíš. Preto nie si na tomto svete.

Hraj sa. Ako malé dieťa. Je jedno či s priateľmi alebo sama. Ale buď hravá, aby si mala šťastné dni plné smiechu a dobrej nálady, ktorú budeš šíriť všade naokolo. A vieš čo? Aj tancuj. Doma, keď upratuješ, v daždi, keď všetci ostatní utekajú, ponáhľajú sa a nadávajú, ty si to uži!

pexels.com

Samozrejme, že každá z nás má aj ten horší deň, či už z dôvodu raz mesačnej návštevy 🙂 alebo vplyvu okolia a okolitých udalostí, ale nedaj sa ovplyvniť. Vtedy buď sama sebou ešte o niečo viac. Ak sa nedarí, tak zamakaj ešte viac. Ak stagnuješ, tak sa nevzdávaj a pokračuj. Ver sebe, neopusti sa, buď slušná k ľuďom a usmievaj sa, aj keď oni kričia. A raz to príde a ty budeš žiť šťastný život, ktorý si si vysnívala. Teš sa na to už teraz. Všetko, čo za to stojí, nikdy nezískaš ľahko. A ak áno, stojí to aspoň za nejakú tú lekciu do života.

A hlavne nezabudni, že čo dávaš, to dostávaš a že ak nejaké topánky chceš, kúp si ich, lebo žena v správnych topánkach je schopná dobiť svet! 🙂

Good luck all you rebels….

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife