Každá jedna z nás túži byť výnimočná, viditeľná a iná. Obchody a rôzne svetové či domáce značky nám ponúkajú množstvo trendy a pekných druhov oblečenia.

Povedzme si ale na rovinu. Určite sa väčšine z nás, teda aj mne stalo, že sme pri prechádzke, v spoločnosti, či na nákupoch narazili na slečnu, ktorá mala na sebe presne ten istý kúsok oblečenia.

Presne na tento problém existuje riešenie menom „Second hand“.

foto: elitedaily.com foto: elitedaily.com

Obchody s oblečením z „druhej ruky“ boli pred niekoľkými rokmi častokrát odsudzované. A prečo je trend v súčasnosti iný?

Stále častejšie vidím veľký nápis „ Second hand“ a v ňom nespočetné množstvo ľudí „trhajúcich“ sa o jednu a tú istú vec. Podľa môjho názoru sú second handy výbornou cestou k obstaraniu si  oblečenia, ktoré vám zaručujem, nebude mať nikto široko ďaleko okrem vás. Ja osobne ich navštevujem už asi rok a vždy, keď do jedného z nich zavítam, si niečo pekné odnesiem. To, že sú tam opotrebované veci neznamená, že sa v nich nedá naraziť na čistučko nový, značkový kúskok – ešte aj s visačkou. Veď predsa nič nedokáže potešiť viac, ako takýto kúsok za pár šupov, ktorý okrem iného na nikom inom len tak ľahko neuvidím.

elitedaily-Natasa-Mandic-never-settle-800x400 foto: elitedaily.com

Tu je mojich 5 základných pravidiel nakupovania v sekáčoch:

  1. Vyčleň si naň viac času, ako v obyčajnom obchode.
  2. Hrabať sa, hrabať sa a ešte raz hrabať sa. Ak sa ti na prvý krát nič nepáči, nezúfaj a hľadaj ďalej. Nikdy nevieš, či za kôpkou nie moc estetických  handričiek nečaká práve tá tvoja pravá.
  3. Vždy si každú vec poriadne poobzeraj a ohmataj, či nie je niekde dierka alebo škvrna, ktorú nieje na prvý pohľad vidieť. Predsa len, nie sú to úplne nové vecičky.
  4. Snaž sa odsledovať si, kedy dostávajú novú kolekciu. Ja osobne obľubujem second handy Textil House.  Nachádzajú sa v každom väčšom meste a nový tovar dostávajú každé 4 týždne.
  5. Ak sa ti niečo páči, neváhaj a zober to. Na ďalší deň to tam už nemusia mať.

Tak  dievčatá a hor sa nakupovať.

zdroj: autor, titulná foto: elitedaily

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista