Sú krásne, múdre a navyše vedia ako preraziť so svojim biznisom. Tieto Slovenky si zaslúžia tvoj obdiv. Prečítaj si viac o týchto piatich ženách.

Andrea Kubasová

Cukrárka Andrea sa na Liptove postarala o „tortovú revolúciu“. Rozhodla sa vzoprieť tradičnej klasike v podobe punčových rezov a krémošov a začala vyrábať cheesecaky, raw koláčiky či torty s jedlými kvetmi. V piatom ročníku na vysokej škole sa rozhodla ukončiť štúdium a naplno sa venovať jej prekvitajúcemu sladkému biznisu. A vyplatilo sa! Dnes pripravuje torty pre rôzne celebrity slovenského showbiznisu. Dokonca si tento rok otvorila aj vlastnú kaviarničku.

Ema Müllerová

Dcéra slávneho speváka Richarda Müllera sa síce na Slovensku úplne neuchytila, no jej práca má dosah aj v našich končinách. Pracuje totiž ako redaktorka pre najprestížnejší magazín všetkých dôb, a to VOGUE CS. Keď sa Ema dozvedela, že redakcia hľadá niekoho zo Slovenska, rozhodla sa im napísať. Odvtedy tam pracuje a na konte má už veľa verných čitateliek, ktoré sa každý mesiac nevedia dočkať, čo do VOGUE Ema opäť napíše.

View this post on Instagram

Som bohyňa, a ty? @vogueczechoslovakia #outnow

A post shared by Ema M (@emamuller) on

 

Katarína Jakeš

Profesionálnu tanečníčku a choreografku Katku môžeš poznať z tanečných súťaží, ktoré na slovenských televíznych obrazovkách zožali veľká úspech. Práve tam sa dala do reči s kolegyňou Ivankou Surovcovou. Slovo dalo slovo a mladé baby sa rozhodli, že vytvoria módnu značku KATTIVA. Za ten čas sa Katka stihla vydať a porodiť svoju prvú dcérku Izabelu. Aj napriek tomu stále nezaháľa a na svoj Instagram neustále pridáva motivačné fotografie, ktoré sú inšpiráciou pre mnohé z nás.

Katarína Saganová

Katka mala vždy dokonalú postavu, na ktorej poctivo makala. Vie, že zdravá strava je základ úspechu každej dobrej formy, a tak sa rozhodla pátrať do zdravých potravinách. Nakoniec to dopadlo tak, že spoločne s otcom, ktorý sa dlhé roky venoval štúdiu zázračného topinamburu, začali vyrábať vlastné zdravé produkty. Všetky obsahujú výťažok z špeciálnej odrody zemiaku topinambur. Na Slovensku sa tešia ich výrobky veľkej obľube.

Lenka Vacval

Niet divu, že pôvabná červenovláska pracuje ako herečka či moderátorka. No povedala by si na ňu, že sa vo voľnom čase venuje ultratrailovým bežeckým pretekom? Je to priam neuveriteľné, ako popri svojej práci na sebe maká. Azda najznámejšie a najnáročnejšie trate, ktoré absolvovala sú Cesta Hrdinov SNP, Z Košíc do Bratislavy alebo Run Kungsleden. Pre svojich oddaných fanúšikov sa rozhodla vytvoriť motivačný zápisník s názvom „Cieľovač“. Lenka je jednoducho živel, ktorý sa nedá zastaviť.

View this post on Instagram

"Rob viac vecí čo miluješ." píšu v knihe, ktorú mám aktuálne rozčítanú. Je o prebehu Apalačskej stezky. Hm…😍Nestačím sa čudovať, koľko mám ráno času keď nejdem behať. V sobotu totiž bežím v Dolomitoch svoj obľúbený skymarathon. Závod, na ktorom ma nezaujíma čas ani poradie…Je to moja verzia výletu so štartovným číslom na hrudi. Vizuálne tak krásny, že by bola škoda ponáhľať sa. Keď sa stresujem, vždy sa to odrazí na mojom trávení, a o predzávodnej nervozite ani nehovorím. Nové príchute ľan a chia od @activiaczsk som Vám už predstavovala v instastories. Je zdrojom vápnika, ktorý prispieva k normálnemu fungovaniu tráviacich enzýmov. Keď to skombinujem so športom a životnou pohodou, je to presne ten koktejl vďaka ktorému sa cítim dobre👌 #activiaczsk#vicmnohemvic#zacinatouvnitr

A post shared by Lenka Vacvalova (@lenkavacval) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.