Niekedy je dovolené vzdať sa. Poľaviť. To, ale neznamená váľať sa v sebaľútosti.

Ako deťom nám hovorili, že môžeme robiť čokoľvek pokiaľ sa nevzdáme, že dokážeme čokoľvek, na čo si naša myseľ spomenie. Bolo nám povedané, že neúspech nepripadá do úvahy. A keď sme spadli, rýchlo sme vstali a utekali ďalej.

Učili ma, držať hlavu hore a pevne kráčať oproti svetu.
Ale, čo keď už jednoducho nevládzeš? Čo potom?!
Čo keď nevládzeš prestať plakať?
Určite si už viackrát mala pocit, že už nemôžeš a nevieš čo ďalej. To nie je hanba, to je život. Všetci sme si tým prešli. Každý má právo zlyhať. Lebo si „musí“ zažiť ako chutí zlyhanie.
Prečo si to niekedy nepriznáme? To, že je nám ťažko a že náš úsmev na tvári je len naučený. V noci plakať a ráno sa hrať na hrdinku nie je v poriadku.
exercise-makes-you-smarterfoto: elitedaily.com

Takže, choď do toho! Dávaj najavo svoje emócie a nehanbi sa za to. Možno to naučíš aj ostatných, že priznať pravdu je vždy lepšie. Vzdať sa, zlyhať a padnúť na samé dno. Také rany zvykne dávať len sám život. Pocit toho, aké to je nevidieť žiadne svetlo na konci tunela.
Si ľudská bytosť. Nie si naprogramovaný robot aby si deň čo deň, mala úsmev na tvári. V tvojom živote bude ešte toľko skúšok , ktoré ťa presvedčia o tom, že tá posledná nebola tou najhoršou. Musíš prejsť všetkým. Ver mi, bude toho ešte veľa.
photo-1470163395405-d2b80e7450ed1foto: thoughtcatalog.com

Môžeš sa vzdať. Máš na to právo. Pretože, máš svoje istoty. Nič netrvá večne, a ani porážka nie je večná. Čím ťažšie spadneš, tým viac si budeš vážiť chvíle, keď si na výslní. Keď stratíš samú seba máš šancu objaviť tvoje lepšie ja. Zo všetkého si ber poučenie, všetky bolesti sa raz zahoja.
Osloboď sa a daj si povolenie na to, byť niekedy smutná a sentimentálna. Nestaraj sa o iných, niekedy ide len o teba.
Vzdaj sa. Pomaly sa formuj.
Vzdaj sa a nechaj liečiť svoje srdce.
Vzdaj sa a sleduj ako budeš rásť.
Vzdaj sa a zaži, aké to je stratiť vieru vo všetko, lebo ono sa ti to všetko vráti.
Začni sa dívať na svet inak, svet nie je gombička a ty nie si Superman. Skús sa do seba zamilovať znova a znova.

foto: tumblr

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife