Unsplash/Victoria Roman

O tom, že iba láska na vzťah nestačí, už z našich článkov určite vieš. Šťastný a plnohodnotný vzťah je založený najmä na dôvere, rešpekte, komunikácii a kompromisoch.

Jednému z tých pilierov sa chceme povenovať viac. Rešpektu. Nevieš povedať, či ťa tvoj partner berie vážne alebo nie? Ak robí nasledujúce veci, odpoveď je jasná a jeho city k tebe nie sú ozajstné.

Vždy má posledné slovo

Nepozná slovo kompromis či dohoda, nech sa deje čokoľvek, vždy musí byť tak, ako on povie. Nezáleží na tom, či vyberá, čo bude na večeru alebo meno pre vaše dieťa. Jednoducho vás neberie ako jeden tím, a ak by to tak chcel nazvať, tak on je v ňom kapitánom.

Nepýta sa na tvoj názor

Veľké či malé rozhodnutia, ktoré sa netýkajú iba jeho, ale aj vás oboch, robí najradšej bez teba. Nepýta sa na to, čo si myslíš, čo by si spravila, aké máš pocity. Môžeš povedať svoj názor, no vieš, že aj tak nebude mať žiadnu váhu. Hovoríš si, že je len tvrdohlavý. No pravda môže byť aj niekde inde.

Nie si jeho prioritou

Zdá sa ti, že práca, jeho rodina, kamaráti, šport či hocičo iné, je pre neho oveľa dôležitejšie ako ty? Radšej ide na pivo, ako s tebou na večeru? Ruší vaše plány, pretože práca nepočká? Keď sa hrá futbal, akoby si ani neexistovala?

To sa viac nedá ani okomentovať. Keď niekoho miluješ a vážiš si ho, je pre teba prioritou. Nech sa deje čokoľvek.

Zhadzuje ťa pred inými

Stalo sa už niekedy, že ste sedeli s partiou kamošov a počas debaty ťa nejakým spôsobom zhodil ako osobu? Strápnil ťa rečami, aj keď si to neuvedomil a nikto to aj tak nebral vážne? Iba ty si ostala sklamaná?

Od tohto muža utekaj, taký ťa rešpektovať nikdy ani nebude. Inak by ťa vždy ukazoval v tom najlepšom svetle a nedovolil by, aby ti niekto slovami ublížil. A už vôbec nie, aby to spravil on sám.

Vo vzťahu sa nesnaží

Neprejavuje ti lásku. Ani rečami a ani skutkami. Nepohladí ťa, nepobozká, do postele ide, keď to chce. Neprinesie ti ružu alebo obľúbenú čokoládu, lebo zrejme nevie, akú máš rada. Nechce sa posúvať vpred, tráviť čas spoločne a ani žiadnym iným spôsobom pracovať na vzťahu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating