instagram/couple

Láska nie je o materiálnych veciach. Tomu, koho milujeme, nepotrebujeme neustále kupovať drahé dary, pozývať ho na jedlo do luxusných podnikov či brať na drahé výlety. Ak si chceš budovať vzťah, ktorý má vydržať, mala by si sa zamerať na drobnosti, ktoré ťa nebudú spravidla nič stáť.

Napriek tomu, že pozvanie na drahú večeru nie je dôkazom lásky, ale skôr ukážkou toho, že niekto má na to sedieť v nóbl podniku, ktorého názov ani nevie vysloviť, uvariť večeru pre svojho partnera je niečo, čo ocení každá polovička. A vôbec pri tom nemusí ísť o drahé suroviny, ktoré pri jeho príprave použiješ. Ide o to, že si dáš záležať na príprave chutného pokrmu, ktorý si potom vychutnáš so svojou láskou v pohodlí domova.

Zanechávaj po sebe odkazy

Ráno odchádza skoro do práce? Nechaj mu na dverách lístoček, nech sa mu v práci darí, a že sa už nevieš dočkať jeho návratu. Odkaz, ako ti na ňom záleží mu môžeš rovnako vložiť do peňaženky či šuflíka. A keď bude odchádzať na dlhší čas, určite ho poteší drobný list, ako sa na jeho návrat už teraz tešíš.

Písanie SMS správ sa už dnes považuje za zabudnuté. Väčšina z nás využíva na komunikáciu sociálne siete, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Prečítanie SMS správy z tohto dôvodu vyvolá väčší úsmev na tvári. Počas dňa mu môžeš napísať, ako na neho myslíš alebo že si si spomenula na to, ako ti s ním bolo včera večer krásne. Nikoho takáto správa nenechá chladným.

Doprajte si čas od seba

Toto môže znieť ako presný opak ideálneho vzťahu, no je to veľmi dôležité. Páry, ktoré sú neustále spolu sa častejšie hádajú a nevážia si spoločný čas. Ľahšie tak dôjde k tomu, že má jedna zo strán zlú náladu. Každý z nás občas potrebuje čas pre seba. Ak aj žijete v jednej domácnosti, každý môže stráviť svoj voľný čas robením toho, čo má rád. Ak spolu nebývate, využi čas bez neho čo najviac. Dopraj si čas s kamarátkami a venuj sa aktivitám, ktorým sa pri ňom vyhýbaš. To, že si chceš urobiť čas len pre seba neznamená, že s ním nechceš byť.

Úprimnosť na prvom mieste

Odsúvanie dôležitých rozhovorov povedie skôr či neskôr k nakopeniu problémov, čo môže vyústiť až do rozchodu. Jednou z najdôležitejších vecí vo vzťahu by mala byť úprimnosť. Ak ti vadí, že robí niečo, čo sa ti nepáči, popros ho, aby s tým prestal. Nie je to o tom niekoho zraniť, pretvarovať sa a hrať sa, že je všetko v poriadku. Je oveľa horšie veci zahmlievať ako občas niekomu povedať veci na rovinu. Ver mi, úprimnosť ocení každý chlap.

S úprimnosť súvisí aj čas strávený od seba. Ak má tvoj partner viacero priateľov, ktorých kvôli tebe zanedbáva, je tu problém. Maj ochotu spoznať okruh jeho kamarátov, aby si vedela, s kým trávi čas. Nie je nič zlé na tom, že sa stretáva so svojimi kamoškami, ktoré pozná roky. Veď vy sa poznáte oveľa kratšie. Ak týchto ľudí spoznáš, budeš vedieť, že sa nemusíš báť, že by ťa s kamoškami podvádzal. A uvidíš, že ak budeš mať s jeho priateľmi dobré vzťahy, časom zavolajú na spoločnú akciu aj teba. A aj ty mu predstav svojich blízkych.

Nájdi svoj jazyk lásky

Pre niekoho je láska o dotykoch, niekto ju prejavuje darmi, iní skutkami, ktoré pre toho druhého robí. Každému je prirodzenejšie niečo iné a tvoj partner byť mal vedieť, aký je tvoj jazyk lásky. Ak má potrebu neustále sa ťa dotýkať, je v poriadku, že ty to nerobíš tak často ako on. Láska nie je o tom, aby sme robili niečo len preto, lebo to robí aj ten druhý. Lásku mu môžeš dokazovať po svojom, tak ako ti to je prirodzené, no povedz mu to, pretože môže mať pocit, že ak sa ho neustále nedotýkaš, nezáleží ti na ňom tak, ako jemu na tebe.

Vo vzťahu netreba zabúdať ani na slová vďaky. Brať druhého a skutky, ktoré pre teba robí, ako samozrejmosť je krokom do záhuby. Nezabúdaj ho chváliť a zaujímať sa o to, čo má rád. Ak sa venuje niečomu, čomu nerozumieš, bude rád, ak ti o tom bude môcť povedať viac. Koniec koncov, vypočuť si občas o hrách či športe ti môže pomôcť rozšíriť si vedomosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating