Pexels/Pavel Danilyuk

Už si zažila ten pocit, že by si najradšej bola centrom pozornosti? Všetci sa na teba usmievajú a majú ťa radi. Kto by to nechcel? Kto by nechcel byť všade, kde príde, obľúbený a sympatický. Možno ťa sklamem, ale nie je možné, aby ťa mali všetci radi. Nie je to nikoho povinnosť, rovnako, ako to nie je tvoja povinnosť mať rada všetkých.

Je v poriadku nemať niekoho v láske. A vlastne, uvedomenie si toho, že ťa nemusia mať všetci radi, je pre teba OSLOBODENÍM! Áno, oslobodením. Predstav si, aká úľava do teba môže vstúpiť, keď si uvedomíš, že môžeš túto „povinnosť“ vypustiť z hlavy aj z života. Ži si po svojom.

Aj keby si mala za svoj život len troch ľudí, ktorí ťa majú skutočne radi a nikdy ťa neopustia, tak je to obrovský dar. Radšej maj po boku dvoch priateľov, na ktorých sa môžeš spoľahnúť, ako mať dvadsať kamarátov, ktorí na teba v núdzi odrazu nebudú mať čas.

Viem to z vlastnej skúsenosti. Vo svojom živote mám pár priateliek, ktoré mi neváhajú poskytnúť pochopenie a pomoc. Môžem im všetko povedať a nikdy ma za nič nebudú súdiť. Nikdy som sa neobklopovala zbytočne veľkým množstvom ľudí a je mi tak lepšie.

Maj sa hlavne ty sama rada. Dopraj si objatie, po ktorom túžiš. Pobozkaj sa v zrkadle a usmiej sa na seba. Povedz sama sebe: Na mňa sa môžeš vždy spoľahnúť. Som tu s tebou nech sa deje čokoľvek. Milujem ťa bezpodmienečne a vždy u mňa nájdeš pochopenie. Ja som tvoja najlepšia priateľka.

Uvidíš, že keď toto začneš aplikovať do svojho každodenného fungovania, tak zistíš, že nepotrebuješ v prvom rade nikoho iného, len seba. A že ak ty si spokojná a štastná sama so sebou, tak si pritiahneš ľudí, ktorí budú spokojní v tvojej prítomnosti. Možno aj to veľké množstvo kamarátov, ktorí nebudú falošní.

Prajem Ti len to najlepšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife