Čítanie patrí k našim obľúbeným oddychovým aktivitám, pri ktorých dokážeme vypnúť a načerpať nové sily. Už čoskoro nás čakajú jesenné sychravé dni, ktoré strávime pod dekou s teplým čajom v ruke. Preto je ideálny čas doplniť svoju domácu knižnicu nejakou zaujímavou novinkou.

Za posledné týždne toho vyšlo naozaj veľa a ak by si si mala vybrať len jednu publikáciu, bol by to problém. Ako inšpiráciu sme pre teba vybrali 10 knižných noviniek, ktorým by si mala dať šancu, pretože stoja za prečítanie.

Možno by si sa mala s niekým porozprávať (Lori Gottliebová)

Ako podľa teba vyzerajú sedenia u terapeuta? Spisovateľka Lori Gottliebová ako terapeutka pracuje a vtipným spôsobom prináša zaujímavosti zo sedení s pacientmi. V niektorých príbehoch sa možno nájdeš aj ty sama.

Životom na zelenú (Matthew McConaughey)

Obľúbený herec Matthew McConaughey napísal memoáre o svojom živote. Čo všetko prežil vo svojom živote a ako to všetko ovplyvnil jeho herecký úspech?

Hamnet (Maggie O´Farrellová)

Fiktívny pohľad na život dramatika Williama Shakespeara a jeho syna Hamneta, ktorý umrel, keď mal 11 rokov. Zaujímavý príbeh, v ktorom sa dozvieš napríklad aj to, ako rodičia zvládajú stratu svojho dieťaťa.

Prípad Thomasa Quicka (Hannes Rastam)

Ako sa rodí sériový vrah. Tak znie podtitul tejto knihy, ktorá rozpráva príbeh Thomasa Quicka, ktorý sa priznal k niekoľkým vraždám. Investigatívny novinár sa za ním vybral, aby odhalil celú pravdu.

Najjasnejšie hviezdy (Anna Toddová)

Autorka knižných bestsellerov After vydáva novú sériu kníh. Prvá z nich nesie názov „Najjasnejšie kviezdy“ a prináša príbeh Kariny, ktorá má skúsenosti s armádnym životom. Samozrejme, že aj tento príbeh pretne láska, keď spozná tajomného Kaela.

Ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe (Bill Gates)

Ak ťa zaujíma životné prostredie a miesto, na ktorom žijeme, nevynechaj ani túto knihu. Čo všetko by sme museli urobiť pre to, aby sme sa vyhli klimatickej katastrofe? Existuje vôbec niečo, aby sme tomuto scenáru zabránili?

Nevhodné správanie (Vi Keelandová)

Autorka Vi Keelandová je známa svojimi pikantnými románmi, pri ktorých ti bude trochu horúco. Najnovší príbeh je o nevhodnom správaní v práci. Čo sa môže stať, ak si začneš so šéfom?

Hirošima (John Hersey)

Ak ťa viac zaujímajú historické udalosti, kniha „Hirošima“ bude práve pre teba. Zachytáva život šiestich ľudí, ktorí prežili dopad atómovej bomby na Hirošimu. Čo všetko v tom období museli prežiť?

Žiarlivec a iné príbehy (Jo Nesbo)

Klasika, ktorá nikdy nesklame. Ak máš rada spisovateľa Jo Nesba, určite vieš, že každá jeho kniha sa oplatí prečítať. Tento raz pôjde o zločiny, ktoré boli spáchané zo žiarlivosti.

NeuroKmene (Steve Silberman)

Čo všetko vieš o autistoch alebo ľuďoch trpiacich Aspergerovým syndrómom? Americký novinár vo svojej knihe prináša silné ľudské príbehy zaujímavých ľudí, ktorí to kvôli svojej poruche nemajú v spoločnosti niekedy jednoduché.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.