Nie je to čudné?
Vidíme iba svoj zovňajšok,
ale takmer všetko sa
odohráva vo vnútri….

Určite každý z nás pozná slávny príbeh malého chlapca s názvom ,,Malý Princ“. Táto kniha ti ju môže vo veľkom pripomínať. Štýlom, obrázkami, myšlienkami, a predsa má niečo svoje, niečo, čo v inej knihe nenájdeš. Príbeh štyroch rôznych priateľov.

Tento milý, krátky príbeh rozpráva o chlapcovi a krtkovi, ktorí na svojej nočnej jarnej prechádzke medzi sebou nahlas premýšľajú. Každý z nich je iný, ale i tak si rozumejú. Cestou spoznajú líšku, ktorá s nimi ostane a prinesie  do ich rozhovoru svoj mlčanlivý pohľad. Keď ale prehovorí, zistia, že aj keď je líška iná, rozumejú si aj s ňou. Nakoniec cestou stretnú koňa, mohutného a silného. Ale je to naozaj tak? Každý má predsa aj svoje slabé miesto a kôň sa ho nehanbí priznať, práve naopak, získava si tým svojich nových troch priateľov, ktorí mu ďakujú za jeho silu.

Autor sa v knihe snažil ukázať, že aj keď je každý z nás iný, určite sa nájde v každej postave v príbehu. Sme silní, ale nebojíme sa požiadať o pomoc, keď ju potrebujeme. Sme múdri, ale nehanbíme sa opýtať na vysvetlenie, keď niečomu nerozumieme. Sme jedineční, ale vždy sa nájde spoločná črta s niekým blízkym. Práve to je to, čo nás spája s ostatnými. Túžba po priateľstve.

,,Líška takmer nič nehovorí,“ šepol chlapec.
,,Nie. A je fajn, že je s nami,“ odvetil kôň.

Pre mňa je táto kniha výnimočným dielom. V dnešnom uponáhľanom svete určite neurobíte chybu, ak po nej siahnete a odnesiete si ju domov. Bude vám robiť príjemnú spoločnosť, nielen príbehom, ale aj krásnymi kresbami.

Elis. 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.