unsplash.com

Nedávno sa mi ozval niekto, koho som naozaj hlboko miloval. Povedala mi, že jej srdce je zlomené a ten, ktorý jej ho zlomil, ju chce získať naspäť.

Pomáha jej, dáva jej všetko, čo potrebuje a váži si ju. V tichosti ju počúvam. Pripomínam jej svoju hodnotu. A potom sa naštvem. Pretože aj tak jej nedokážem pomôcť a premýšľam nad tým, či si ten dotyčný jej lásku vôbec zaslúži.

Prečo jej jednoducho nepovedal, ako veľmi ju miluje? Prečo jej každý večer nepošle peknú správu na dobrú noc a ráno ju neprebudí milými slovami? Prečo netúži po jej láskavom náruči každý jeden deň a nechce každý večer zaspávať po jej boku? Prečo jej jednoducho nenapísal list alebo ju nepozval na romantickú večeru či jej nekúpil obľúbenú sladkosť, krásne kvety alebo jej nepripravil prekvapenie, počas ktorého by pozorovali hviezdy prikrytí dekou? Alebo jej každý deň nepripomína, ako veľmi ho mrzia všetky chyby, ktorých sa dopustil a snaží sa o ich nápravu?

Ako ju tak počúvam, v hlave sa mi objaví milión možností, vďaka ktorým by ju dokázal získať späť. Všetky tie slová, ktoré by jej mohol povedať, aby ju upokojil a všetky tie maličkosti, vďaka ktorým by preukázal, akú má pre neho hodnotu.

zdroj: unsplash.com

A ona len plače. Jačí. Hovorí mi, čo od neho chce, čoho sa bojí a ako ju veľmi raní. Ako jej veľmi zlomil srdce, ona mu nedôveruje. No aj tak sa nesnažil ani trochu jej lásku získať naspäť. Aj napriek tomu, že vie, ako by ju mal milovať a ako si ju má získať naspäť.

A ja jej nedokážem pomôcť. Aj napriek tomu, že viem, aké je to s ňou zlé. Pretože nemala učiť tohto muža, ako ju má milovať. Nemala mu dať najavo, ako veľmi jej ublížil, ani to, ako jej zlomené srdce opäť zlepiť dokopy.

Nemusí nič vysvetľovať, pretože ak ju niekto naozaj miluje, všetko pochopí.

Keď ju počúvam, rozmýšľam nad svojimi vlastnými vzťahmi. Premýšľam nad ženami, ktoré som ranil svojimi výhovorkami, no aj keď som bol ich prvou láskou, nevedel som, ako sa mám o ne starať a ako si ich vážiť. Možno pretože som citlivý a tvrdohlavý, ťažko som sa do niekoho zamiloval.

zdroj: unsplash.com

Pokiaľ ťa niekto miluje, bude ťa milovať aj naďalej. Bude ťa milovať takým spôsobom, akým chceš aby ťa miloval. Bude ťa milovať tak, ako vie. Dokáže ti túto lásku a bude ti ju dokazovať každučký deň, pretože nechce o teba prísť. To je pravá láska. 

Nikto z nás nie je dokonalý. No ak tá pravá láska urobí chybu, posnaží sa ju akokoľvek napraviť. Nebude ťa obviňovať z chýb, ktoré spravil on alebo ti hovoriť, že  máš až príliš vysoké očakávania od chlapov. Nebude sa tváriť, že len ty si pochybila, nebude sa snažiť o to, aby si sa cítila zle a pokiaľ ti niekto ublíži, poskytne ti svoju ochrannú a láskyplnú náruč.

Nebude ignorovať tvoje túžby a priania, on ti ich splní. Neodíde hneď po prvom probléme, ktorému budete čeliť, on sa mu zoči voči postaví a posnaží sa ho vyriešiť tak, aby boli obe strany spokojné.

Vidíš, ak ťa niekto skutočne miluje, netreba mu hovoriť, čo má robiť. 

Netreba mu hovoriť, ako sa má o teba starať, ako ťa prekvapiť, ako si ťa má vážiť, ako ti vynahradiť stratený čas. Netreba mu hovoriť, ako ťa  má bozkávať, ako ťa držať v náručí, objímať, ospravedlniť sa ti či oceniť všetku tvoju snahu.

zdroj: unsplash.com

Keď ťa niekto skutočne a hlboko miluje, urobí všetko preto, aby napravil svoje chyby, urobí čokoľvek, aby si sa cítila pri ňom ako princezná, urobí všetko možné, aby si pri ňom ostala. Nebude sa pýtať na tvoje potreby, on ich už dávno pozná. Nebude čakať na tvoje vysvetlenia. Všetko urobí dopredu a sám, pretože ťa dokonale pozná a jednoducho vie, čo ti urobí najväčšiu radosť.

Nezáleží na tom, čím pre neho si – či dlhodobou priateľkou, manželkou, láskou alebo je ešte len váš vzťah na začiatku. Ak ťa naozaj miluje a spraví pre teba všetko, nemusíš mu vravieť, ako ti má preukázať svoju lásku. Takýto chlap to jednoducho vie. Spraví všetko pre to, aby váš vzťah fungoval a aby si bola šťastná. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating