unsplash.com

Každý z nás sa niekedy zaplietol do situácie, do ktorej sa zapliesť rozhodne nemal. Najhoršie je, ak to zistíme až príliš neskoro.

No s tým už nič neurobíme, a preto nemá cenu stále nad tým premýšľať a hovoriť si: „Čo by bolo keby“. Rovnako to už nijako neovplyvníme.

Všetko zlé je na niečo dobré a všetko, čo sme kedy zažili, nám dá istú skúsenosť, ktorá môže ovplyvniť náš ďalší život.

Každá z nás mala niekedy zlomené srdce. V tej chvíli sme si vyčítali každý náš krok. Každé slovo, každý úsmev, každý dotyk. Všetko, čo sme mohli urobiť úplne inak. Mám pre teba malú novinu. Nikdy to nemôžeme vziať späť, a preto by sme nemali súdiť naše minulé ja. Urobili sme to, čo sme chceli alebo to, čo sme si mysleli, že je pre nás správne. Každopádne, by sme sa nemali súdiť.

S odstupom času vidíme všetko oveľa jasnejšie. Nemôžeme byť na seba príliš tvrdé. Ako sa hovorí: „Kto nič neskúsi, nič nezažije“ A chybovať je predsa ľudské.

unsplash.com

Prosím, neboj sa to skúsiť znova.
Prečo sa trápiť? Ak si urobila to najlepšie, čo si mohla. Obávam sa, že to nebude nijako lepšie. Ak chceš byť úspeš, tak rešpektuj jedno pravidlo. Nikdy nenechaj, aby nad tebou zlyhanie prevzalo kontrolu.

Veľa ľudí si prešlo niečím, čo ich zmenilo natoľko, že sa už nemohli vrátiť k osobe, s ktorou kedysi boli.

Vzťahy sú ako elektrický prúd, zlé spojenie tí dá šok do života, ale ten správny osvieti celý tvoj život. – Leonardo DiCaprio

Ako by sme s tým inak mohli žiť? Myslím tým, keby sme sa zakaždým zužovali výčitkami kvôli každej drobnosti. Nevyčítajme si nič! Všetko zlé je na niečo dobré a každá maličkosť, čo sa nám v živote stane, nás obohatí.

Už si to urobila.
Zmeniť to nejde.
V tú chvíľu si to tak chcela.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife