Samota ženy

Možno ti práve skončil dlhodobý vzťah alebo letný románik. Je to v poriadku a neznamená to, že bez partnera si neúplná. Je na mieste aj to, že občas je ti z toho smutno. Sústreď sa však na to pozitívne a pozri si niekoľko tipov, ako zmysluplne využiť svoj čas, aj keď momentálne si v období “som sama”.

Nemáš ani jeden dôvod pochybovať o tom, že raz stretneš vo svojom živote toho pravého. A bude to tak. Byť sama je z tej jednej strany strašne super – kedy ešte povenuješ toľko svojho voľného času len a len sebe?

Je to skvelé obdobie na to, aby si sa pochopila, aby si zistila, čo chceš, čo máš skutočne rada a aj to, čo chceš od toho druhého vo vzťahu.

Neponáhľaj sa  

Uži si tú svoju slobodu aspoň pár mesiacov. Nehľadaj si hneď niekoho ďalšieho, len aby si vyplnila to prázdno v duši. Musíš sa naučiť žiť a tešiť sa zo života aj sama. To neznamená, že nemôžeš flirtovať alebo chodiť na rande. Pokojne choď, ak chceš, ale nech to je spontánne.

Pokiaľ sa naučíš tráviť čas sama so sebou a bude ti fajn, tak aj na rande budeš chodiť nie z donútenia alebo iba kvôli tomu, aby si nebola sama, ale preto, že si naozaj pripravená spoznať niekoho nového.  

Cestuj aj samá  

Teraz je na to ten ideálny čas. Choď tam, kam si vždy chcela ísť práve ty! Už žiadne kompromisy a obetovania sa. Možno je to tvoja jediná šanca na “solo” trip. Navyše, budeš mať o čom porozprávať na rande s novým nápadníkom.  

Nájdi sa  

Cesta k zdravému vzťahu začína od zdravej teba.

Ide o to psychické zdravie. Teraz je ten najlepší čas na to, aby si samu seba spoznala. Aby si si uvedomila, aké máš talenty a v čom si dobrá, aké máš ciele a ambície, aké sú tvoje priority. Najlepšie bude, keď si to niekam napíšeš, aby si sa k tomu mohla vždy vrátiť, keď občas budeš chcieť odbočiť z cesty za životom, ktorý chceš mať TY!  

Nezabúdaj na kamarátov 

Občas je ťažké nájsť si čas na kamarátov, keď si vo vzťahu. Takže teraz je na to ideálna príležitosť! Pozvi svojich kamošov na obed/večeru, choďte spolu do kiná, na výlet alebo len tak pokecať počas prechádzky mestom.

Jednoducho, skús im venovať viac času a nezabúdaj na nich, pretože ťa skutočne milujú. Chceš vedieť už teraz, aká si kamoška pre svoje baby? V tomto článku sú popísané tri situácie, ktoré ťa preveria. 

Venuj čas aj svojmu zovňajšku   

Konečne na to máš čas.  Fitko, beh, wellness, kozmetička – na toto všetko máš kopec času. Vlastne, môže to byť čokoľvek, čo ti prinesie radosť. Nezabúdaj vyskúšať aj niečo nové, čo si ešte predtým nerobila.

Môžu to byť tanečné hodiny, jazda na koní alebo hocijaký iný šport, ktorý ťa bude napĺňať a ešte ti k tomu aj prispeje lepším zdravím a skvelou postavou.

Spoznávaj nových ľudí  

Pokojne aj každý deň. Respektíve, skús ešte viac spoznať ľudí, ktorých už vo svojom živote máš. Neboj sa porozprávať s niekým vo fitku, v obchode alebo v kancelárií. Pomôže ti to nemyslieť na veci, na ktoré myslieť nechceš. Ešte k tomu aj dostaneš šancu zlepšíš svoje komunikačné schopnosti a nájsť si nových kamarátov!  

Veľa šťastia a uži si svoje „som sama“ obdobie. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating