Ako nájsť spriaznenú dušu

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Asi každá z nás by chcela nájsť svoju spriaznenú dušu. Niekedy sa to však nedarí presne podľa našich predstáv a ostávame single, prípadne skáčeme z jedného nevydareného vzťahu do druhého. V čom sa môže ukrývať problém?

Dôvodov môže byť hneď niekoľko, no najčastejšie ide o jeden z nasledovných piatich. Týka sa niektorý bod aj teba?

Nie je to to, čo skutočne chceš

Na nový vzťah jednoducho nie si pripravená, aj keď si myslíš možno opak. Okolie ti síce hovorí, že by si si mala niekoho nájsť, založiť rodinu a podobne, no teraz po tom až tak netúžiš a máš iné priority, nech už sú akékoľvek. Je to úplne v poriadku a nemala by si sa hrnúť do niečoho len preto, že sa to patrí a hovorí ti to niekto iný. Rob to, čo naozaj chceš a čo ti bude robiť radosť.

Nedoriešená minulosť

Ešte stále myslíš na svojho ex a si zaseknutá v tom, čo bolo. Možno si sa tak sklamala v láske, že teraz nikomu nedôveruješ a minulé chyby ovplyvňujú aj tvoju prítomnosť. Čo bolo, bolo a mala by si to rešpektovať a nechať tak. Radšej sa pouč, aby si to už viac neopakovala.

Kontrola zo strany partnera
zdroj: Unsplash/Blake Carpenter

Problémy s vlastnou hodnotou a sebavedomím

Ak máš nízke sebavedomie, nahováraš si, že ťa nikto nemôže milovať a pre nikoho nie si dosť dobrá. To ti bráni v tom, aby si mohla nájsť spriaznenú dušu. Vonkajšia schránka nie je všetko, dôležitejšie je to, akí sú ľudia vo svojom vnútri. Ak na takého muža natrafíš, bude mu jedno, že možno nemáš miery modelky.

Nauč sa prijať svoje nedostatky a urobiť z nich prednosti. Nie je nič krajšie ako sebavedomá žena, ktorá si je vedomá seba a svojej hodnoty. Za takou sa obzrie každý muž, pretože rozžiari každé miesto, kam príde.

Máš vysoké očakávania

Len ťažko natrafíš na princa, akého poznáš z rozprávok a romantických filmov. Mala by si sa zamyslieť nad tým, čo od mužov očakávaš. Nechcela by si toho naraz až priveľa? Kvôli svojim prehnaným nárokom možno prehliadaš množstvo chlapov, s ktorými by si mohla byť šťastná, no nespĺňajú všetky kritériá z tvojho pomyselného zoznamu.

Si obklopená nesprávnymi ľuďmi

Ak si chceš do svojho života pritiahnuť dokonalého muža, mala by si vyhľadávať spoločnosť takýchto ľudí. Ak si obklopená toxickými alebo len tými, ktorých poznáš, len ťažko natrafíš na niekoho iného. Niekedy musíš vyjsť zo svojej komfortnej zóny a chodiť na stretnutia s neznámymi.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating