unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

To sme my ženy. Niekedy nemáme ani poňatia o tom, čo chceme. Niekedy to vieme úplne presne. Niekedy plačeme. Inokedy sa smejeme. Každá túži po láske ako z filmu. A všetky chceme všetko a hneď. Vydýchni. Neponáhľaj sa za nikým a ničím.

Veľká podstata vecí okolo teba je pod tvojím velením. Super však? Tak zaveľ, nech sa máš ako vo sne.

Ja som sa to bezpodmienečne naučila pri topánkach ako správna žena. Ak nejaké chcem, nechám svoju peňaženku, aby som ich mala 🙂 A je to naozaj dosť jednoduché. Dovoľ veciam, aby neboli vždy pod kontrolou. Aby život nebol vždy naplánovaný. Jasné, nejde to vždy. Ale urob to vždy, keď je to aspoň možné. Nauč sa žiť týmto dňom a touto chvíľou. Nechci všetko vyriešiť. To zlé čo sa ti stane. Nebojuj s tým. Nechaj, nech sa to stane. Ak má človek nejaké povinnosti, každému je lepšie, keď to niekto vyrieši za neho. Predstav si toho „niekoho“ v akejkoľvek ťažkej životnej situácii.

unsplash.com

Skús aspoň na čas nechať veci, nech sa stanú.

Vyber si oblasť života, ktorá ťa trápi a nie úplne podľa tvojich predstáv sa jej darí. Presne tú oblasť nechaj tak. Zmeň len svoj postoj. Prijmi to čo je, tak ako to je.

Tam, kde priveľa kontroluješ, prestaň úplne. Tam, kde sa veľmi ponáhľaš, skús spomaliť a tam, kde obvykle kričíš sa stíš a počúvaj… Nechaj sa unášať prúdom ako loď na mori a užívaj si to. Odstráň zo svojho života netrpezlivosť, naháňanie sa stále za niečím a boj. Dovoľ tomu zlému a smutnému v tvojom živote plynúť. Aj to zlé je súčasťou tvojho ja. Nechci to zahodiť, zabudnúť alebo zmeniť.

unsplash.com

Pamätáš si ako si spadla z bicykla a ako to bolelo? Teraz sa usmievaš. Lebo tá jazva na tom kolene byť mala. Aj vďaka tomu vieš teraz brázdiť všetky lesné cestičky. Nijako si tú bolesť nezmenila vtedy. Nijako sa žiadnu bolesť nesnaž zmeniť ani pri ďalších pádoch.

Každý pád vezmi, nie ako niečo, čo treba napraviť. Alebo s čím treba niečo urobiť. Ale ako niečo, čo sa tak malo stať a čo ťa má nakopnúť. Nech je to dôvodom toho sa nevzdať. Lebo ten rozchod určite nie je to posledné, čo si s mužom zažila. Ešte ťa čaká vzťah ako z rozprávky. No nebyť tej bolesti, rozprávka by nemala zmysel. Tak ju nechaj prebolieť.

You live only once ! Áno žiješ len raz, tak to zlé ber ako súčasť toho krásneho čo ťa ešte čaká 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating