pexels.com

Pohľad máš upriamený na hory a lesy pred tebou. Je to slobodný pohľad. Tak slobodný, ako len môže byť …

Sloboda predstavuje veľa. No ty si to doteraz nevnímala. Bola si v zajatí tieňov človeka, ktorý sa nezachoval k tebe ako správny muž. No teraz si sa od neho odpútala. Konečne to cítiš.

Do očí sa ti tlačia slzy, len čo si spomenieš na tie chvíle, čo si s ním zažila.

Myslíš na to, ako prišiel za tebou, keď si bola osamelá. Na to, ako sa ťa snažil rozosmiať, keď ti bolo najhoršie. Na to, ako s tebou dlhé noci volával, keď si nemohla spať. Na to, ako ti vaše správy nedali spávať. Na to, ako ťa držal za pás a bozkával ťa na temeno vlasov. Ešte doteraz cítiš jeho vôňu na svojom oblečení.

Tie chvíle sa už nevrátia. Je to krutá pravda. Už ti nenapíše správu s textom: „Chýbaš mi… chcel by som ťa mať pri sebe.“ Už ti nebude šepkať do uška ako moc ťa má rád. Už ťa nepohladí po líci a nezotrie ti slzu, keď budeš smutná. Už sa spolu nebudete prechádzať za ruky po meste a nebudete sa spolu smiať.

amor-boho-casal-couple-Favim.com-2865649 pinterest.com

Zmenil sa. 

Nebol to už ten milovaný človek. Ochladol. Zo dňa na deň. Nevedela si presne, aký bol dôvod, no povedal ti, že to nemá zmysel. Keď sa díva na to reálne, nič nevidí. Nemá to perspektívu. Nemá to nádej. Zmizol ti zo života a s ním sa vytratil aj tvoj jas z očí. Vytratil sa potichu.

Všimla si si len to prázdne miesto vedľa teba, čo po ňom zostalo. To bolestivé miesto. Priala by si si, aby to tak nebolo. Aby si otvorila oči a stál tu pri tebe. Držal ťa za ruku a uisťoval ťa, že je stále pri tebe a spolu všetko dokážete. No nie je tu.

A ty ho musíš nechať ísť. Rozhodol sa sám.

freepik.com

Keď niekto opustí krásnu, mladú, ambicióznu ženu ako si ty, asi si ťa nezaslúži. Nebol to správny muž.

Teraz budeš sama. Neviem koľko. Mesiac, dva mesiace, pol roka. Neviem. Ale to je v poriadku. Láska, tá pravá, potrebuje čas.

Stále stojíš na zelenej tráve, ktorá príjemne šteklí tvoje nohy (trošku irónia, keď je vonku -20, nie? Zapoj predstavivosť). Stojíš tu sama. Silná, mladá a hlavne úprimná, taká si TY.

Musíš ho nechať v minulosti a dať voľnosť budúcnosti. Pusti si svoju šťastnú budúcnosť do života. Daj jej slobodu a voľnosť.

Nechaj voľnú cestu svojej sebarealizácii. Cestuj, píš, kresli, vymysli niečo kreatívne, nauč sa nový jazyk, prihlás sa na brigádu, vzdelávaj sa, staraj sa o druhých a hlavne, miluj seba samú.

Prijmi sa. Maj sa rada. Ukáž kto naozaj si a potom príde aj muž, o ktorom snívaš.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating