Aký je život po rozchode

Život po rozchode býva zvláštny. Niekto sa z toho dostane skôr a posunie sa vo svojom živote rýchlejšie, no niekomu to môže chvíľku trvať. Možno si to nepriznáš, ale trochu ťa škrie, že sa tvoj bývalý pohol dopredu o niečo skôr ako ty. Vieš, prečo to tak môže byť?

Nechceme hádzať všetkých mužov do jedného vreca, pretože každý jeden môže byť iný a správať sa inak. To, čo platí pre jedného, nemusí automaticky aj pre toho ďalšieho. No zo skúseností môžeme povedať, že najčastejšie ide o jeden z týchto piatich dôvodov.

Jeho láska nebola skutočná

Neľúbil ťa tak, ako tvrdil, preto je jasné, že sa spamätal rýchlejšie, než je obvyklé. Muži sa niekedy vo svojich citoch nevyznajú tak, ako sa tvária, preto im to nemôžeme ani zazlievať. Buď rada, že to skončilo, pretože ak by ťa ťahal dlhšie za nos, viac by ti to ublížilo.

Pár, ktorý čaká rozchod
zdroj: Pexels/Samet Korkmaz

Neboli ste pre seba stvorení

Jednoducho ste neboli spriaznené duše, ktorým bolo dopriate stráviť spolu zvyšok svojho života. Kým sa k takejto osobe dopracujeme, musíme si vyskúšať vzťahy aj s inými ľuďmi, aby sme sa naučili, čo sa nám vo vzťahu páči a čo nie.

Neuvedomuje si, že to už skončilo

Ešte nestihol rozchod spracovať natoľko, aby mu došlo, že ste išli naozaj od seba a už sa k sebe nevrátite. Možno to berie iba ako menšiu pauzu. Tým, že to neberie ako finálny stav, iba sa tvári, že sa nič nedeje. Počkaj pár dní a uvidíš, že sa to môže zmeniť.

Iba to hrá

Život po rozchode je pre neho ťažší, než sa zdá a než sa snaží svoje okolie presvedčiť. Nechce vyzerať ako slaboch, ktorého sa to dotklo a ktorému niekto ranil jeho city. Je pre neho jednoduchšie tváriť sa, že sa nič nestalo a že je ten najspokojnejší muž na svete. Zdanie však niekedy môže klamať.

Už si našiel niekoho nového

Mohla nastať aj situácia, že už má niekoho nového, s kým to naozaj myslí vážne. Preto je logické, že sa s rozchodom vyrovnal rýchlejšie ako ty. Najmä ak to bolo iniciované z jeho strany a ty si skončila so zlomeným srdcom. Dopraj mu to a nemaj mu to za zlé. Láska si niekedy nevyberá.

Ak by si stretla svojho pravého, mala by si pri ňom mať takéto pocity. Prečítaj si článok a odpovedz si, či si ich zažila aj pri tomto. Pokiaľ nie, snaž sa ísť ďalej a hľadať muža, s ktorým toto všetko prežiješ.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating