weheartit.com

Stretli sme sa s tým všetky. Tvoj priateľ urobí v respektíve neurobí nič, alebo povie niečo, čo ťa privedie do nepríčetnosti. V tebe to začne vrieť, a keby si mohla najradšej by si mu pekne všetko vyhodila na oči. No si predsa kultivovaná žena, nie žiadna hysterka, ktorá sa nevie ovládať , a tak mu na otázku : „ Čo sa deje ?“ jednoducho odpovieš, „nič, všetko je v poriadku“.

Roky nám všade ukazujú, že vo vzťahu medzi mužom a ženou, je práve žena tá emotívnejšia, ktorá všetko preháňa, robí drámu a mnohokrát úplne zbytočne. A ty sa snažíš ovládať. Za každých okolností. Pretože si myslíš, že tvoja emocionalita ťa robí slabou. No ako chceš, aby prestal robiť to čo sa ti nepáči, ak mu to nevieš normálne povedať?

elitedaily.com

Nevravím, že sa máš chytať každej maličkosti, ale pokiaľ sa isté veci opakujú stále dookola, a ty to len v tichosti pretrpíš, po prípade sa maximálne tak vysťažuješ kamarátke, váš vzťah pôjde z kopca. Treba si uvedomiť, že toľkokrát omieľaná veta „komunikácia je základom vzťahu“ , je skutočne pravdivá. Tak sa nauč rozprávať o svojich pocitoch. To, že mu povieš, ako ti jeho správanie ublížilo, neznamená, že mu ideš niečo vyčítať. Jednoducho len vyjdeš s kožou na trh, a dáš mu najavo, že patrí medzi ľudí, ktorí majú schopnosť ovplyvniť tvoju náladu, a on ťa sklamal. A to je v poriadku, pretože ak sa medzi dvomi ľuďmi vytvorí puto, stále je tam riziko, že nás ten druhý môže zraniť. Ale potrebuje o tom vedieť. Muži sú síce úžasné bytosti, no čítať myšlienky ešte nedokážu.

A pokiaľ sa mu už zdôveríš, a on bude tvoje pocity ignorovať, poprípade sa ti vysmeje, tak sa mu pekne poďakuj, pošli ho niekam a nájdi si muža, ktorý si bude vážiť teba aj tvoje pocity.

Nezabúdaj, že zraniteľnosť neznamená to isté ako slabosť. To, že vieš byť zraniteľná je znakom toho, že sa dokážeš otvoriť inej osobe, pričom berieš do úvahy možnosť, že by ťa mohla zraniť. A presne toto, je odvaha a tá je na ľuďoch obdivuhodná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating