pexels.com

Každý vzťah zažíva horšie i lepšie obdobia. Niekedy sa však dostanete do bodu, keď už neviete ako ďalej. Vo vzťahu často prichádza ku krízam. Problémy sa na vás valia ako lavíny a vy nemáte ani minútku pokoja. Vaše problémy a frustráciu si prenášate do vzťahu, a keď sa nedarí v práci alebo v škole, pomaly ale určite sa všetko začne kaziť aj vo vzťahu.

Niekedy však nemusíte byť príčinou ťažkých chvíľ vo vzťahu vy. Občas prichádzajú krízy ako blesky z jasného neba. Všetko sa zdá byť v poriadku a z ničoho nič je váš vzťah na pokraji zrútenia. Nechcete sa z toho zblázniť, takže začnete hľadať riešenie ako váš vzťah zachrániť. Samozrejme, ak sa ešte zachrániť dá. Tu je pár tipovať ako prekonať krízu.

1.Komunikácia

komunikácia je vo vzťahu nesmierne dôležitá. Aj keď pocítite vo vašom vzťahu ochladenie, nikdy neprestávajte komunikovať. Rozprávajte o tom, čo vás trápi a neukončujte rozhovor slovami – je mi to jedno, nerieš to, nechaj to tak. Toto mlčanie alebo zatĺkanie vás pomaly, ale určite zničí. Dusíte to v sebe a jedného dňa to všetko vyjde na povrch. Nezametajte vaše problémy pod koberček, ale snažte sa ich vyriešiť. Rýchlo a efektívne. Ak sa prestanete rozprávať s partnerom všetko sa len zhorší a postupom času sa budete pri ňom cítiť ako pri cudzincovi.

Ak sa mu prestanete zverovať so svojimi problémami i radosťami (áno, aj keď je ten problém on) dostanete sa do bodu, že si už nebudete mať čo povedať. Muži sú často nechápavé stvorenia a nie, nedomyslia si, prečo si nahnevana, ani prečo sa s ním nechceš rozprávať a ani dôvod tvojho trápenia. Chcete krízu prekonať? Vysvetlite si nedorozumenia, pohádajte sa, vyriešte problém a zachráňte váš vzťah.

2.Kompromis

Pre nás ženy je ťažké robiť kompromisy. To si môžeme priznať. Chceme mať vždy pravdu a posledné slovo. Niekedy to však nie je možné. Musíme ustúpiť a priznať si chybu. Uvedomiť si, že vo vzťahu to takto nefunguje. Ak partnera ľúbite, naučíte sa robiť kompromisy. Práve to často zachráni vzťah. Nie ste vo vzťahu sama a nie vždy musí byť všetko len podľa vás. Občas musíte urobiť kompromis, aj keď nechcete. Partnera tým potešíte, dáte mu pocit výhry a piedestál dôležitosti, aspoň na krátku chvíľu. Pri budúcej hádke alebo nedorozumení si spomenie na vašu obeť.

View this post on Instagram

Up close and personal @victorrobertof ✨

A post shared by Neta Alchimister (@neta_alchimister) on

3.Poplačte si

Kríza vo vzťahu vás celú pohltila a vy ho nechcete vidieť ani počuť. V takejto chvíli si poplačte. Môže to vyznieť nelogicky ale plač pomáha. Uvoľníte napätie, vyčistíte si hlavu a na problém sa pozriete z inej perspektívy. Slzy liečia. Neskúšajte ich však na partnera. Nehrajte mu na city. Mnohí muži vás prekuknú skôr, ako by ste stihli napočítať do päť. Poplačte si v tichosti, zahoďte to, čo vás ťaží spolu so slzami a pohnite za z miesta. Ak ho milujete, prekonáte každú krízu a všetky problémy vyriešite, pretože láska je silnejšia ako bolesť, ktorú cítite v ťažkých chvíľach.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating