Originálne darčeky

Niekedy je to hrozné. Na niekoho sviatok sa musíš pripravovať aj niekoľko týždňov dopredu, pretože mu nevieš nájsť vhodný a originálny darček. A ty predsa chceš niečo jedinečné. Niečo, čím svojmu milovanému vyčaríš úsmev na tvári. Niečo neobyčajné, čo je ako stvorené pre neho.

Tento problém teraz raz a navždy vyriešime. Predstavíme ti nápady na originálne darčeky, ktorými zaručene potešíš rodičov, súrodencov či priateľa.

darček
zdroj: Unsplash/Superkitina

Klišé vie byť aj originálne

Klišé darčeky sú také, ktoré má každý. Ide o kľúčenky, rôzne ozdobné suveníry, čajíky, fľaše vín s nápismi a tak ďalej. Aj to ale dokáže byť originálne. Ide o ten nápis. Ak ho vyberieš od srdca, tvoji rodičia, súrodenci či partner sa darčeku potešia ešte viac.

Je potrebné dať si záležať aj na takýchto detailoch. Aj tričká s vtipnými nápismi sú dobrý nápad. Ale vždy si dávaj pozor na to, čo svojmu blízkemu daruješ.

darček s medveďom
zdroj: Unsplash/freestocks

Originálne darčeky za pár korún

Ak nemáš peniaze, nevadí. Na internete nájdeš kopec nápadov na DIY výrobky, ktoré ťa budú stáť veľmi málo. A na ich výrobu budeš možno potrebovať aj „ingrediencie“ a pomôcky, ktoré máš doma. Hoci ti príprava určite zaberie viac času, ako niekde v obchode, tvojmu blízkemu na tom potom bude záležať ešte o to viac.

Skús sa napríklad inšpirovať aj našimi nápadmi na vyrobené originálne darčeky. Hoci ide o článok, ktorý sa skôr sústredí na Vianoce, určite ti pomôže aj teraz. 

originálne darčeky
zdroj: Unsplash/partyintheshire

Možno si môžeš skúsiť vziať príklad aj z filmov či seriálov. Napríklad Joey z Priateľov svojim partnerkám či kamarátom dával poukážky na objatie, bozk či masáž.

Zážitky sú najlepšie

Hoci za takéto originálne darčeky zaplatíš viac peňazí, určite to bude stáť za to. Daruj svojim blízkym poukaz na nejaký zážitok a potešia sa zo všetkého najviac.

výlet
zdroj: Pexels/Te lensFix

Priateľovi môžeš dať nejaký romantický či wellness pobyt. Rodičom skús podarovať vysnívaný zájazd do zahraničia. Starým rodičom vybav pobyt v kúpeľoch, kde si fantasticky oddýchnu a ich zdravotné problémy budú razom preč.

Sestru či brata vezmi do aquaparku alebo možno aj na túru. Pozrieť sa môžete ísť aj na nejaký hrad a zabavíte sa aj na koncerte obľúbeného interpreta. Môžeš tiež upiecť tortu. Pretože jedlo je láska a aj to určite poteší každého.

koláč
zdroj: Pexels/Antonio Quagliata

Okrem toho existuje obrovské množstvo nehmotných darčekov. A buď si istá, že tie potešia tvojich blízkych najviac zo všetkého.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife